facebook

Мобілізація замість інституту: кого із студентів можуть покликати вже з 1 липня

Ухвалений 18 травня 2024 року новий закон про мобілізацію вніс низку змін у процес призову. Насамперед всі студенти, які досягли 18 років, згідно з новим законом, повинні оновити свої військово-облікові дані до 16 липня 2024 року.Що ж стосується відстрочки від мобілізації, то тепер таку “привілегію” мають не всі студенти-чоловіки, а значить частину з них можуть призвати до лав ЗСУ.

Так, відповідно до змін у законі про мобілізацію, від 1 липня три категорії студентів можуть призвати на військову службу.

Про це йдеться в оновленому законі про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, опублікованому на сайті Верховної Ради.

Згідно із документом, такі три категорії студентів можуть бути мобілізовані:

студенти, які навчаються заочно;
ті, хто здобувають другу і третю вищу освіту (бакалаврат, магістратура);
ті, хто здобуває будь-яку освіту за рівнем, нижчим за вже наявну (наприклад, має вищу освіту, а отримує профільну середню).
Однак студенти-чоловіки вишів та закладів профтехосвіти, які навчаються на очній формі, не можуть бути мобілізовані. Разом з тим, всім студентам, аспірантам і докторантам, які здобувають освіту за денною або дуальною формою навчання, слід підтвердити це відповідними документами (Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку).

Зазначимо, що мобілізувати можуть лише військовозобов’язаних чоловіків віком від 18 до 60 років. Якщо ж чоловік не має статусу “військовозобов’язаний”, то до 25 років він вважається призовником і не може бути мобілізований (тільки за власним бажанням).

А ось список тих, кого не можна мобілізувати:

педагогічні працівники закладів ПТУ
працівники загальноосвітніх шкіл за умови, що вони працюють за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.
Нагадаємо, що студентів, які відмовляються проходити загальновійськову підготовку, відраховуватимуть із вишів. Так, тепер базова військова підготовка є обов’язковою для тих, хто навчається у всіх вищих навчальних закладах. Підготовка передбачає практичну та теоретичну частини, що забезпечують необхідний рівень знань та навичок.

Читайте також:  Мобілізація в Україні: у ТЦК розповіли, кого цього літа призиватимуть першочергово

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.