facebook

“Томосу не існує”: Порошенко провернув грандіозний обман, репутація України знищена

Томос і створення об’єднаної церкви визнали ілюзією, створеною президентом Петром Порошенко в особистих інтересах

Український журналіст Олександр Дубінський розповів, як гарант обдурив українців і священнослужителів. У своєму відеоролику на YouTube він послався на недавнє звернення партріарха української православної церкви Київського патріархату Філарета.

Так священик заявив, що Київський патріархат існує. Це суперечить торішнім висловлювань, згідно з якими УПЦ КП розпущений і вливається в православну церкву України на чолі з митрополитом Єпіфаній. Нібито, Філарет домовився з президентом Петром Порошенко, що заради отримання томосу Київський патріархат відмовиться від своєї незалежності лише про людське око і на словах перейде під управління Константинополя. За словами Філарета, Єпіфаній стане маріонетковим керівником і представником ПЦУ, а справжня влада залишиться у нього. Ось тільки молодий митрополит вирішив порушити домовленості і узурпувати владу.

Олександр Дубинський заявив, що томос став ще однією провалену реформою чинного президента Петра Порошенка.

“Створення Православної церкви України, як і все те, що робив Порошенко, виявилося на * балів. Зараз з його відходом все вітринні реформи руйнуються і обсипаються, як пісок. І ми за цим бачимо справжній фасад убогого напівзруйнованої будівлі. Тому що нічого не існує. По суті, томос був отриманий Порошенко обманом“, – підкреслив журналіст. – “Все руйнується”.

На його думку, для того, щоб отримати томос, Петро Порошенко домовився з Філаретом обдурити митрополита Константинопольського. А отримавши бажане, президент зважився на обман патріарха. Олександр Дубинський порівняв томос з неіснуючої газової незалежністю України від Росії. Чинний президент розвів всіх православних українців. А особливо тих, хто підтримав Петра Порошенка на виборах саме за релігійне досягнення. Олександр Дубинський наголосив, що масштабний обман гарант фактично знищив міжнародну репутацію України.

Читайте також:  Порошенко нагородив журналістів орденом За заслуги

Раніше патріарх Православної церкви України Філарет прокоментував чутки про те, що Україна нібито може втратити Томос про автокефалію. За його словами, існування Київського патріархату всередині України не порушує Томос:

“Для того, щоб нам об’єднатися, нам треба зберігати українську церкву як патріархат, але тільки в межах України. Ми за межами України не претендуємо на визнання нас як патріархату. І тому підстав для відібрання томосу немає. Тому що ми визнаємо себе назовні як київська митрополія“.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.