Гроші українців можуть бути втрачені, а їхні заощадження знаходяться під загрозою
Українцям були обрані два кращих способи зберегти свої заощадження під час війни. Голова Асоціації українських банків Андрій Дубас звернув увагу на зниження інфляції порівняно з 2022 роком.
За даними Biz. Сьогодні, ru, банкіри відзначили, що для загальної макроекономічної стабільності гривні вигідно зберігати заощадження в національній валюті. Дубас запропонував 2 ефективні способи вкласти їх.
Валюта
Найбільш поширеним способом зберігання заощаджень є переведення частини коштів в іноземну валюту. Крім того, найкраще розділити загальну суму на 3 частини: гривню, долар і євро.
“У 2022 році Україна пережила велику інфляцію через повномасштабне вторгнення Росії. Але в цьому році гривня показала кращі результати, і до кінця року рівень інфляції не перевищить 10,6%”, – пояснив аналітик.
Для того щоб ефективно зберігати заощадження в національній валюті, потрібно вибрати такий спосіб інвестування, від якого прибуток перевищить інфляцію гривні. Вигідною інвестицією може стати покупка облігацій внутрішньої державної позики України, яка приносить 16-19% прибутку, і депозитів у гривні з прибутковістю 14-15%.
Зазначені інструменти доступні, тому що багато банків мають додатки для смартфонів. Можна придбати військові облігації навіть у “Дії”, підтримавши державу.
Примітно, що держава повністю гарантує виплату коштів і при купівлі ОВДП, і при вкладенні грошей у депозит у будь-якому із 63 платоспроможних українських банків. Андрій Дубас наголосив, що вкладам та ОВДП можна довіряти на 100%.
За даними Нацбанку, за 9 місяців 2023 року вдалося залучити на ОВДП близько 400 млрд грн, що перевищує обсяг фінансової допомоги від США (близько 360 млрд грн). 55 млрд грн облігацій у держави викупили громадяни та бізнес, а близько 290 млрд грн Україна має виплатити за погашення попередніх облігацій.
Шукайте деталі в групі Facebook