facebook

У 2025 році МОН працюватиме над спрощенням механізму оцінювання учнівства

У наступному році у фокусі уваги Міністерства освіти і науки України буде розробка нового механізму фінансування підвищення кваліфікації педагогів, який дасть змогу ефективніше залучати вчителів до навчання та вдосконалення своїх навичок.



Зокрема, особливу увагу планують приділити роз’ясненням щодо оновленого оцінювання учнів 5–9-х класів. Відповідні курси / вебінари проводитимуть інститути післядипломної освіти в регіонах.

Про це розповіла заступниця міністра освіти і науки України Надія Кузьмичова під час підсумкового брифінгу МОН, присвяченого результатам роботи в напрямі шкільної освіти у 2024 році.

За її словами, у межах реформи “НУШ” та її продовження – реформи старшої профільної школи – також запланували усунення проблем в оцінюванні учнівства в гімназійних класах.

Нагадаємо, у жовтні фахівці МОН провели вебінар про оцінювання учнів 5–9-х класів, які навчаються за програмами НУШ. Найважливіші деталі роз’яснення можна знайти в нашому матеріалі за посиланням.

“Чому ми на цьому будемо наголошувати? Тому що знаємо про певні проблеми з упровадженням тих рекомендацій, які надало МОН. Тож будемо виправляти цю ситуацію, ідучи до вчителя й роз’яснюючи та спрощуючи той механізм, який базово був запроваджений”, – додала вона.

Надія Кузьмичова розповіла, що в січні 2025 року МОН також активізує співпрацю з батьками, які є учасниками освітнього процесу, але часто не розуміють оновленої системи оцінювання. Зокрема, для них проводитимуть вебінари й випускатимуть роз’яснювальні матеріали.

“І звісно, ключовою нашою аудиторією є вчительство. Тому для них також будуть серії вебінарів за участі й підтримки інститутів післядипломної освіти. Адже ІППО – це наша мережа в регіонах. І нам треба охопити, достукатися, доторкнутися до якомога більшої кількості вчителів”, – розповіла заступниця міністра.

Читайте також:  Нове не лише для учнів: Усі шкільні новації 2023

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.