facebook

Більшість учителів незадоволені своєю роботою, – дослідження

Менше як половина українських учителів (47%) задоволені своєю роботою, понад 40% з них не планують залишатися у професії до 2030 року.



Чому такий великий відсоток людей не може опанувати англійську?
Про це йдеться у звіті «Вчителі України: кадровий потенціал», що підготовлений Дослідницькою агенцією Fama на замовлення Громадської спілки «Освіторія».

Освітні експерти, головним чином, пояснюють такі настрої неадекватним навантаженням на вчителів та низькою фінансовою винагородою: сучасні педагоги змушені працювати з великою кількістю учнів, що не співмірно з рівнем заробітної плати.

Цю проблему підтверджує дослідження вчителів: лише 12% опитаних вказали, що їх влаштовує фінансова винагорода, 41% осіб задоволений обсягом реального робочого навантаження.

Подібно, молоді вчителі висловлюють сильніше незадоволення цими аспектами, аніж старші.

За спостереженнями учасників дослідження, професія вчителя в Україні має низький престиж: зокрема, 80% учасників дослідження не задоволені тим, якою мірою суспільство цінує роботу вчителя.

Більшість учителів (79%) зазначають, що планують залишатися в професії впродовж наступних двох років, утім до 2030 року у професії готові залишитися дещо більше як половина (58%).

Різниця в оцінках учителів різного віку вказує на ризик подальшого старіння вчительського складу: старші педагоги висловлюють вищу готовність працювати у довготривалій перспективі за молодших. До прикладу, серед освітян 46-55 років таких 71%, серед учителів до 25 років – 42%.

Учителі молодших класів також висловлюють дещо більшу готовність залишатися в професії до 2030 року, аніж учителі-предметники.

Читайте також:  НА ПРИКАРПАТТІ БІЛЬШЕ 13 ТИСЯЧ БЕЗРОБІТНИХ

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.