facebook

“Для чого прикладати пальці і рахувати клітинки?! Ви серйозно?” Вчителька початкових класів звернулася до педагогів

Українська вчителька початкових класів Тетяна Гребенюк звернулася до своїх колег із проханням перестати змушувати дітей рахувати клітинки у зошитах. Вона зауважила, що деякі педагоги навіть занижують оцінки за те, що школяр неправильно відступив під час написання класної чи домашньої роботи.



Про це Гребенюк написала у Facebook. За її словами, це не те, чим потрібно “забивати” голову дітям. Адже замість того, щоб розвʼязувати завдання, учень хвилюватиметься, скільки пальців йому потрібно прикласти на сторінці, щоб правильно написати.

“Для чого це все? Нічого у моєму класі не рахують! Ми з дітьми розвиваємо окомір! Отак і сказала дітям: “Розвиваємо окомір”. Школяр буде думати, як розв’язати і записати завдання чи скільки пальців прикласти та клітинок перерахувати? А як зіб’ється з рахунку – то рахувати ще раз? Хочеться прикласти один вказівний палець до скроні і покрутити”, – пише Гребенюк.

Вона наводить у приклад свій досвід і пояснює, що їй довелося лише раз пояснити учням на дошці правила. Зокрема, у зошиті з математики потрібно писати через рядок, а для того, щоб записати дату, потрібно посунутися вліво.

Ба більше, педагогиня дозволяє школярам між стовпчиками пропускати 3-5 клітинок, на розсуд дітей.

“У зошиті з математики пишемо через один рядок. Знаходимо середину аркуша і трішки посуваємося вліво, щоб записати дату – вийде якраз посередині. У другому рядку починаємо писати “Класна робота” трішки лівіше, ніж починали дату. При цьому все показала один раз на дошці. Все! Показала, як пишуться приклали у стовпчик. І що між стовпчиками можна пропускати і 3 клітинки, і 4 клітинки, і 5 клітинок – хто як хоче”, – пояснює вчителька.

Читайте також:  Рідна кров: на Рожнятівщині жінка забрала у сестри чоловіка, а потім й дітей. ВІДЕО

Водночас у зошиті з письма Гребенюк дозволяє школярам “міряти оком”, а навіть якщо вийшло неправильно, це не страшно, і наступного разу вийде краще. Крім того, педагогиня ділиться, що не пише у зошитах зауваження, а використовує підказки або похвалу.

За її словами, у такий спосіб вдається зекономити час, адже діти зосереджуються на грамотному письмі та правильному розвʼязанні задач. Гребенюк закликала колег не мучити дітей непотрібними розрахунками, а приділити увагу доступному поясненню складного матеріалу.

“Не мучте дітей та їхніх батьків отими непотрібними розрахунками. Займіться краще тим, як важкий матеріал пояснити дітям легко і доступно, навчіть дітей мислити критично, мати свою думку, вміти висловлюватися зрозуміло, працюйте над емпатією”, – підсумувала вчителька.

Педагоги підтримали колегу та зазначили, що не бачать важливості у рахуванні клітинок.

“Отож. Цього тижня тільки і трапляються відео про відступи і клітинки. Ми теж не рахували, а все на око. А про відступ між роботами казала так: відступайте стільки місця, щоб мені вистачило написати, які ви молодці”.

“Чудово, що я не одна така. Ніколи не розуміла, навіщо витрачати час на рахування клітинок”.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.