facebook

МОН затвердило особливості організації навчання у школах на 2025 – 2026 навчальний рік

МОН затвердило особливості організації навчання у школах на 2025 – 2026 навчальний рік, реалізуючи комплексну політику “Школа офлайн”.



Наказ МОН №1112 визначає умови для повернення учнів до очного навчання та функціонування дистанційних класів.
Дистанційні школи та класи продовжать працювати, а переміщені діти навчатимуться за місцем перебування або у дистанційних класах.
Учні на тимчасово окупованих територіях можуть продовжити навчання в дистанційних класах або перейти на індивідуальну форму навчання за рекомендаціями МОН.

МОН і Михайло Федоров реалізують комплексну політику “Школа офлайн”. Один із важливих документів для цього вже ухвалили. Запропоновані зміни стануть обов’язковими з 1 вересня 2025 року, та окремі компоненти можна впроваджувати вже зараз.

1
Що передбачає наказ МОН №1112
2
Як будуть навчатися переміщені діти за місцем перебування
3
Як навчатимуться учні на ТОТ
Раніше президент пообіцяв технічні рішення для того, щоб школярі повернулися за парти. Цього року триватиме адвокаційна кампанія, щоб дітей на очній формі навчання було більше.

Що передбачає наказ МОН №1112
Міністерство освіти та науки України затвердило наказ № 1112 “Про затвердження Порядку та умов здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні”. Наказ №850 щодо дистанційного навчання скасовано.

Окрім цього, мають затвердити ще три нормативно-правові акти, необхідні для реалізації “Школи офлайн”. Це зміна до положень про індивідуальну форму навчання, про дистанційну освіту та постанова про кадровий резерв для роботи в закладах освіти на деокупованих територіях.

Як стверджують у МОН, наказ № 1112 визначає умови для повернення якомога більшої кількості учнів до очного навчання за наявності укриттів та вимоги для функціонування дистанційних класів. Також він створює можливості для задоволення індивідуальних потреб учнів різних категорій: внутрішньо переміщених внаслідок війни, тих, що перебувають за кордоном, на ТОТ тощо.

Читайте також:  Дорослішати змусять з 10 класу: що вигадали, щоб звільнити школи

“Усі зміни буде впроваджено з 1 вересня 2025 року. Проте якщо області готові до імплементації окремих компонентів з цього навчального року, то можуть їх розпочинати”, – зазначають у міністерстві.

Що потрібно для повернення до очної або змішаної освіти:

наявність укриття в школі або на відстані не більше ніж 500 метрів від нього;
матеріально-технічне забезпечення, достатнє для організації змішаного навчання;
для Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей (окрім тимчасово окупованих територій) – рішення ради оборони області або розпорядження керівника ОВА, рішення педагогічної ради щодо виведення учнів на очне навчання.

У міністерстві запевнили, що дистанційні школи та класи продовжать працювати. Якщо школа не відповідатиме умовам для функціонування в очному форматі, то може обрати дистанційну форму навчання, відповідно до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти.

Для організації дистанційного навчання в закладі освіти мають бути сформовані дистанційні класи: щонайменше один клас на паралелі для всіх років навчання: з 1 до 9 або з 5 до 11 класу (або з 8 до 11 для ліцеїв).

Як формуватиметься навчальний план дистанційних класів:

для учнів в Україні – за повною освітньою програмою;
для учнів за кордоном – навчання за скороченою освітньою програмою: українознавчий компонент і перезарахування оцінок з інших предметів, які вивчались в школі за кордоном.
Дистанційні класи з українознавчим компонентом – це окреме навантаження вчителів, яке закладається у формулу обрахунку освітньої субвенції.

Якщо учень не вчиться в школі за кордоном, він або вона продовжує навчання в дистанційному класі в Україні за повною програмою, сімейною формою чи екстернатом.

Як будуть навчатися переміщені діти за місцем перебування
Діти, які були переміщені внаслідок російської агресії, з 1 вересня 2025 року будуть навчатись очно у школах за місцем свого фактичного перебування. В міністерстві розповіли, як перевести переміщеного учня в іншу школу.

Читайте також:  В Україні заснували позапланові перевірки шкіл: їх зможуть проводити дистанційно

Втім, вимушено переміщені діти можуть упродовж 2024/2025 навчального року вчитись у своїх дистанційних класах, навіть якщо за місцем їхнього перебування є місця в школах з очним навчанням.

Упродовж цього навчального року МОН разом з міжнародними партнерами з розвитку буде проводити адвокаційну кампанію, спрямовану на підвищення частки тих сімей, які розпочнуть навчання в очних школах з 1 вересня 2025 року.

Як навчатимуться учні на ТОТ
Учні, які проживають на тимчасово окупованій території України, зможуть продовжити навчатися в дистанційних класах, якщо це дозволяє безпекова ситуація. Оцінку безпечності ситуації робитимуть учителі та батьки дитини.

Також учні на ТОТ можуть перейти на індивідуальну форму навчання (педагогічний патронаж) із застосуванням дистанційних технологій. МОН надасть рекомендації щодо роботи за педагогічним патронажем і приклад індивідуального розкладу. Відомство виклало детальний допис про особливості навчання на ТОТ.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.