facebook

Починайте пакувати рюкзаки на війну: новий закон про мобілізацію готовий – що в ньому

Законопроект про мобілізацію готовий на 95%
Незабаром у Верховній Раді у другому читанні розпочнуть голосування за законопроект № 10449 про мобілізацію, а поки що Комітет з національної оборони, безпеки та розвідки активно працює над розглядом понад чотирьох тисяч правок, який вже підходить до завершення. Наразі законопроект готовий до голосування на 95%, повідомляється у телеграм-каналі “Залізний нардеп”.28 березня Комітет з питань національної оборони, безпеки та розвідки продовжив свою роботу над розглядом 4266 правок та розглянув 4051 з них. Таким чином, завдяки роботі комітету документ готовий на 95%. А решту 5% мають розглянути члени комітету вже сьогодні, 29 березня. Це означає, що фінальне голосування народних депутатів вже близьке і для громадян України почне працювати новий закон про мобілізацію, який регулює механізм призову військовозобов’язаних громадян та покарання за ухилення від військової служби.

Згідно з повідомленням, повний розгляд комітетом правок до законопроекту ще не говорить про його негайне ухвалення, оскільки цьому передуватиме ще одне засідання, на якому мають бути розглянуті додаткові комітетські правки. Це також стоїть на порядку денному у Верховній Раді сьогодні.

Крім того, Комітет з національної оборони, безпеки та розвідки зобов’язаний ще й затвердити таблицю, але коли це точно буде зроблено, поки що не відомо.

Зазначається, що робота представників комітету над цим законопроектом є взірцем дотримання регламенту для решти.

Варто зазначити, що в новому законі про мобілізацію пропонують нові норми військової підготовки для українських чоловіків. Таким чином, в Україні вводиться два поняття: базова військова служба та базова військова підготовка.

Крім того, у Раді відмовилися від ідеї мобілізації молодих людей, які не досягли 25-річного віку. Отже, на війну закликатимуть громадян від 25 до 60 років. Також у Раді остаточно визначилися, кому з громадян повинні надавати відстрочку, броню чи звільнення від мобілізації.

Читайте також:  "Я думала тільки про те, щоб не вбили сина": солдати РФ залякували та ґвалтували жінок у селі на Київщині

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.