facebook

Вартість навчання в університетах зросте: названо суму грантів, яку отримуватимуть абітурієнти у 2024 році

Таке припущення зробили у МіносвітиЩе влітку Міносвіти анонсувало нову концепцію фінансування вищої освіти, згідно з якою студенти ЗВО отримуватимуть грантове фінансування, що по суті означає зникнення так званого «бюджетного навчання».

Про це ми писали у матеріалі

Кінець бюджетному навчанню та пільг – в Міносвіти придумали альтернативу для студентів вишів

 

За оцінками Міністерства освіти і науки розмір гранту для здобуття вищої освіти може складати від 15 до 55 тисяч грн на рік.

Про це в інтервʼю Укрінформ сказав заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький.

За його словами, наразі держава оплачує навчання одного бюджетника в середньому в розмірі 54 900 на рік. Водночас він зауважив, що для того, щоб отримати грант у сумі 55 тисяч грн, вступнику необхідно мати високі результати ЗНО/НМТ.

Умовно, в наступному році 190-бальник може отримати тих самих 55 тисяч і зможе з цими грошима прийти до топового закладу і це покриє повну вартість навчання.

 

А, можливо, вартість буде вищою на топову спеціальність у столиці, але навчання на тій же спеціальності не у Києві, а у Івано-Франківську чи Кропивницькому буде дешевшим.

 

Тут включається механізм конкуренції між закладами і містами, – зауважив Винницький.

Також він не виключив, що за такої ситуації університети можуть підвищити вартість навчання.

Може статися так, що деякі топові заклади на деяких спеціальностях контрактну вартість підвищать.

 

Але це не означає, що хтось може залишитися без гідного навчання. Ми передбачаємо систему соціальних грантів, пов’язану з матеріальним станом сім’ї.

 

Отже, якщо є здібна дитина зі сільської місцевості, дитина-сирота, або дитина учасника бойових дій, будуть соціальні гранти, які покриватимуть різницю між отриманим грантом і вартістю навчання. Крім того, передбачаються пільгові кредити, – сказав заступник міністра.

Читайте також:  Лісовий розповів, скільки шкіл готові до нового навчального року

 

 

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.