facebook

Відтепер без СМТ. Аналітики пояснили, що змінює закон про дерадянізацію

В Україні проведуть дерадянізацію територіального устрою. Відповідний закон президент підписав ще наприкінці жовтня. Закон не просто змінює назви, він змінює підхід до територіального устрою України. Тим не менш, у пересічних громадян все ще виникають питання, навіщо цей закон потрібен і як він вплине на їхні життя.Саме тому ми в Центрі спільних дій розповіли, чому це рішення важливе, куди з карти України зникнуть селища міського типу та які недоліки є в законі.

Тепер усі населені пункти з компактною забудовою та чисельністю населення понад 10 тисяч мешканців матимуть статус міста.

Відтепер в Україні не буде такого поняття, як “селище міського типу”. Президент Володимир Зеленський підписав закон “Про дерадянізацію порядку вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України”.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Telegram, посилаючись на відповідний закон.

“Після майже трьох місяців затримки в ОП, все ж таки президент підписав закон №8263 “Про дерадянізацію порядку вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України”, – написав Железняк.

Законопроєкт пропонує прибрати чинне з 1981 року радянське регулювання питань адмінтерустрою, встановити чіткі процедури віднесення населених пунктів до категорії міст, селищ сіл, закріпити на рівні закону процедуру найменування та перейменування населених пунктів, спростити процедури встановлення меж населених пунктів тощо.

Згідно із документом, тепер усі населені пункти з компактною забудовою та чисельністю населення понад 10 тисяч мешканців матимуть статус міста. Міста, які не відповідатимуть цьому визначенню, не планують знижувати у статусі.

Населені пункти, де є садибна забудова та чисельність населення понад 5 тисяч жителів, будуть просто селищами.

Ініціатива також скасовує поняття “селище міського типу” (смт). Замість нього запроваджується нове поняття – “поселення”.

Читайте також:  На Пасічній встановлять 80-метрову лавку, яка заряджатиме телефони (ВІДЕО)

Інші населені пункти, що існують в Україні, будуть у статусі села.

Шукайте деталі в групі Facebook