facebook

На штори та ремонти: Примусово добровільні внески продовжують процвітати у школах України

Де саме це явище зустрічається найчастіше показало опитування.



У минулому навчальному році половині опікунів доводилося робити «добровільні внески» на потреби школи чи класу.

Водночас близько 46% респондентів в Україні не стикалися з такою практикою.

Про це свідчить опитування, проведене Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.

Захід та села серед лідерів
Водночас, опікуни, які на момент опитування проживали зі своїми дітьми/онуками у західних областях, частіше (65%) робили «добровільні пожертви», ніж у середньому по країні.

Потенційно ця різниця може бути пов’язана з більшою часткою дітей у західних областях, які відвідували школу в очному форматі, – зазначають автори дослідження.

Також цікаво, що опікуни, чиї діти/онуки відвідують сільські школи, частіше здавали гроші на потреби школи або класу (+9%) у минулому навчальному році, порівняно з опікунами, чиї діти/онуки відвідують школи у великих містах.

На думку експертів, ця різниця також може бути пов’язана з частотою використання очного формату навчання у селах та великих містах.

Всеукраїнське опитування проведене у період з 3 по 17 липня 2023 року.

Всього, методом face-to-face, було опитано 2011 респондентів віком від 18 років, які проживали на підконтрольних Україні територіях Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Черкаської, Чернігівської, Чернівецької областей та місті Києві.

Читайте також:  Вчителям рекомендують не приходити на роботу без щеплення від COVID-19: чи пустять їх в школу

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.