facebook

“Почнемо, як буде мінімум”: Зеленський поставив крапку в обговоренні контрнаступу ЗСУ

Україна розпочне контрнаступ, щойно дозволять погодні умови та вдасться накопичити необхідний мінімум техніки, озброєнь та боєприпасів. Чекати вирішення всіх проблем, з якими нині зіткнулося українське військо, що протидіє російській агресії, наша держава не може собі дозволити, тому нині робота з пошуку ресурсів для масштабної наступальної операції триває на всіх рівнях і на різних континентах.Мета України залишається незмінною: повна деокупація своєї території за мінімальних втрат серед українських воїнів, саме тому одним з пріоритетних завдань є накопичення артилерії та боєприпасів. Про це Зеленський розповів в інтерв’ю Washington Post.

За словами Зеленського, беззаперечним лідером у наданні допомоги Україні є Сполучені Штати Америки. Однак значну підтримку надають й інші країни-партнери. При цьому Україна не може чекати, поки отримає достатню кількість боєприпасів та техніки. Відповідно, український контрнаступ розпочнеться, щойно вдасться накопичити необхідний для нього мінімум озброєнь.

“Безперечно, Сполучені Штати Америки є лідером у наданні допомоги. Ми дуже вдячні за це. Але ми не можемо покладатися тільки на Сполучені Штати і не можемо покладатися на місяці (для отримання необхідної кількості техніки та озброєнь. – Ред.), про які ви згадали. Тому що, коли ви захищаєте ту чи іншу територію, ваші ресурси зменшуються. Як людські ресурси, так і боєприпаси. Тому довго чекати ніхто не буде. Ми почнемо контрнаступ, як тільки матимемо мінімум, з яким зможемо вирватися вперед”, – наголосив Зеленський.

Окрім США, готуватися до контрнаступу Україні допомагають Британія, Франція, Німеччина, Італія, Польща та країни Балтії, Канада та держави на інших континентах, про співпрацю з якими поки публічно не оголошувалося. Потужну підтримку, зокрема в покритті дефіциту в певних видах зброї, а також у протидії загрозі РФ з моря надають Швеція, Данія, Нідерланди та Фінляндія.

Для успішного контрнаступу, за словами Зеленського, українській армії не вистачає кількох чинників.

“Проблеми є в багатьох сферах. Перше питання – це, звичайно, боєприпаси. Я кажу це як пріоритет не тому, що хочу скаржитися, а тому, що це ресурс, без якого неможливий контрнаступ. Але хочу чітко сказати, що без цього ресурсу захист держави неможливий. Це питання не тільки щодо контрнаступу. Питання в тому, щоб провести контрнаступ і не втратити ті території, які є”, – зазначив глава держави.

Читайте також:  Відомі подробиці смертельної ДТП на Грушевського

Водночас, наголосив Зеленський, для військово-політичного командування України одним з пріоритетних завдань є мінімізація людських втрат.

“Наша головна тактика з самого початку війни і навіть до війни — тоді це була не тактика, а моє ставлення до людей — ми повинні контролювати всю свою територію, але ми повинні врятувати стільки людей, скільки можливо. Під час війни наша тактика не змінилася. Ми розуміємо, що війна забирає в нас людей. На жаль, для цього потрібні сміливі і, на жаль, потрібні найкращі. Але, тим не менше, ми розуміємо, що попри контрнаступ — і ми це зробимо — ми повинні максимально мінімізувати втрати. І тому, коли ми говоримо, що нам потрібно, то нам потрібно все, що дає нам змогу захистити людей — артилерійські системи і далекобійна артилерія”, – зауважив глава держави.

Український президент також прокоментував сумніви партнерів щодо передачі Україні ракет великої дальності через побоювання, що українська армія почне бити по території РФ. Зеленський вкотре запевнив: Україну російська територія не цікавить.

“Ми не розуміємо, в чому тут проблема систем великої дальності, ракет великої дальності… Я думаю, вони (партнери України. – Ред.) бояться, що ми можемо використовувати їх на території Росії. Але я завжди казав нашим партнерам: “Слухайте, наше завдання — деокупувати нашу територію… У нас є першочергова ціль, на яку ми витрачаємо той пакет боєприпасів, який є. І ми їх витрачаємо на деокупацію суто українських територій”. Але нам потрібно було б зробити це за допомогою ракет і систем великої дальності. Тому я зараз не зовсім розумію, я вам відверто скажу, чому ми не можемо отримати далекобійну артилерію. Тому що мета далекобійної артилерії – точно не використовувати її на території Росії. І я вірю, що ми впораємося з цим дефіцитом”, – заявив глава держави.

Читайте також:  Путін все ще хоче захопити більшу частину України: розвідка США назвала три можливі сценарії розвитку війни

Зеленський додав, що Україні для повного звільнення своїх територій вкрай необхідна сучасна авіація.

“В умовах повномасштабної війни — а це означає повномасштабної деокупації наших територій, абсолютно всіх — нам потрібна авіація. Зараз ми губимося в небі. Ми завжди говоримо, що сила нашого народу переважує силу Російської Федерації. Я вважаю, що за мотивацією ми також сильніші за Росію. На полі бою, на землі ми показали, на що здатні. Але ми абсолютно розумні люди. Якщо вони мають абсолютну перевагу в небі, то так тому і бути. Щоб вирішити таку проблему, треба її визнати. І щоб це зробили наші партнери також. Ми хотіли б отримати їхню підтримку, щоб надати нам винищувачі західного зразка, звичайно F-16. Є й інші винищувачі, [Єврофайтери] тощо. Є різні назви. Ми працюємо з усіма, щоб отримати щось у цій сфері”, – розповів президент.

Він також зауважив, що вважає українську армію сильнішою від російської, насамперед через мотивацію. Зміцнити її ще більше змогла б бронетехніка.

“Незважаючи на те, що ми сильніші — я думаю, що ми більш мотивовані, ніж Росія. Але тим не менш, ми повинні все підготувати і бути укомплектованими зброєю і мотивованими людьми, щоб не втратити своїх. Тому найголовніше, що нам потрібно – це ресурси для тих планів, які вже зроблені. На це, чесно кажучи, впливає і погода. Це абсолютний факт, тому що, скажімо так, земля має бути придатною для нашої зброї. У нас немає такого широкого асортименту бронетехніки. Так, і нашому ворогу важко, ці погодні умови. Але вони будуть на захисті в цьому сценарії”, – додав президент.

На думку Зеленського, наступ, яким Росія лякала світ і Україну з зими, ворог провалив. Врятувати ситуацію держава-агресор намагається, стираючи з лиця землі цілі міста та кидаючи у м’ясорубку найманців ПВК “Вагнер” через неспроможність кадрової армії перемагати на полі бою.

Читайте також:  Путін може застосувати тактичну ядерну зброю в Україні: Кучма розповів, за яких умов і хто здатен зупинити Кремль

“Я вважаю, що вони провалили свій наступ. Вони зазнали невдачі, мабуть частково. Вони намагаються — ми бачимо, що вони час від часу роблять спроби атакувати, але, тим не менш, загрузли в багнюці своїх рішень. У мулі немотивованості своїх військовослужбовців. І звичайно, тепер ви бачите, яку тактику вони обрали. Вони знищують міста повністю. Отже, у них немає військової тактики. Вони зрозуміли, що не можуть залучити вмотивованих людей, і почали … потужну тактику використання Вагнера [бойовиків], тому що їхні військові недієздатні. І вони розстрілюють [свої] [війська Вагнера], якщо ті відступають. Тож саме так вони вирішили діяти”, – зауважив президент.

Водночас Зеленський наголосив на нездатності командування РФ до розумного планування. Саме через це ворог і вдається до терору.

“Вони не могли ні обійти нас, ні оточити, ні штурмувати. Скрізь вони досягали лише часткових успіхів або успіхів на обмежений час, а потім знову були відкинуті нашими військами. І ось вони прийшли до тактики, яку використовували на початку війни в деяких маленьких селах. Тепер їм байдуже, маленьке це село чи велике. [Ця тактика] — це повне знищення всього, всієї інфраструктури, будівель, мирних жителів тощо. Те, що ми бачимо в Бахмуті, якщо ви дивитесь на це з неба, якщо у вас є якісь супутникові можливості, щоб дивитися на ці зображення, ви побачите, що абсолютно все зруйновано”, – розповів Зеленський.

Він підкреслив: початок контрнаступу Сил оборони залежить від завершення попередньо узгоджених поставок зброї та боєприпасів та погодних умов. Мету ж Україна ставить перед собою ту саму, що й раніше: повне звільнення окупованих територій нашої держави.

“Як тільки завершиться поставка озброєння, про яку ми домовилися з нашими партнерами, ми будемо готові до контрнаступу, звичайно, з урахуванням зміни погоди. А мета незмінна — деокупація нашої території”, – наголосив Зеленський.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.