facebook

На Житомирщині у повітряному бою загинув молодий український льотчик: вдова Героя написала зворушливий пост про чоловіка

Командир авіаційної ланки авіаційної ескадрильї Севастопольської бригади тактичної авіації ім. Олександра Покришкіна Дмитро Чумаченко загинув у повітряному бою на Житомирщині над селом Тригір’я. Він урятував сотні життів мирних українських громадян.



Вдова воїна, що загинув у бою, написала зворушливий пост про чоловіка. Його опублікували на сторінці Командування Повітряних Сил ЗСУ.

Дружина Героя згадала одну з останніх розмов із чоловіком про його роботу – про польоти. Тоді вони говорили про катапультування. Дмитро розповів дружині, як катапультуються льотчики.

Він додав, що там, у небі, думати треба не про те, як вижити самому у разі небезпеки.

“Наше завдання врятувати людей, за можливості – літак. Я повинен насамперед направити літак у місце, де немає будинків, а вже потім думати про себе”, – згадує дівчина.

Тоді вона сказала чоловікові, що в такому разі він може не встигнути врятуватись сам. Ці слова виявилися страшним пророцтвом.

“Він не встиг, але врятував сотні життів. Відвага, героїзм, безстрашність. Поки наше небо та землю захищають такі Люди – нам нічого боятися. Тому що вони готові покласти своє життя на вівтар смерті, щоб кожен з нас міг уранці прокинутися не від повітряної тривоги, а від співу пташок. Я пишаюся, що 15.12.2018 життя звело мене з тобою. Пишаюся, що стала твоєю дружиною. Пишаюся, що ти не завагався і виконав вчинок, про який знають і знатимуть усі. Герої не вмирають!” – написала дружина воїна.

Дмитро Чумаченко, який віддав життя за Україну – етнічний росіянин. Він народився 8 лютого 1996 року у місті Володимир Володимирської області РФ.

1999 року Дмитро переїхав жити в місто Сніжне на українській Донеччині. З 2018 року мешкав у Луцьку.

Читайте також:  Боєць ЗСУ загинув у Запорізькій області під ворожим вогнем

Загинув воїн, якому перед початком широкомасштабного вторгнення Росії в Україну виповнилося 26 років, у нерівному бою із ворогом над Житомирщиною наприкінці першого місяця війни. Про його загибель уперше повідомили 25 березня.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.