facebook

Омбудсмен пропонує карати вчителів за булінг у школах

Освітній омбудсмен України Сергій Горбачов пропонує законодавчі ініціативи для посилення відповідальності за булінг. Насамперед необхідно розширити відповідальність педагогів та керівників.

Що пропонує омбудсмен, в матеріалі РБК-Україна.

Яка сьогодні відповідальність за булінг


Наразі якщо суд ухвалив рішення про провину особи – залежно від ситуації, булер несе адміністративну відповідальність за статтею 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу або громадських робіт.

А якщо керівник закладу освіти не повідомив поліцію про випадки булінгу учасника освітнього процесу – це карається штрафом або виправними роботами на строк до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку.

Нові санкції за булінг
Ситуації, коли педагог і далі працює в школі або ж претендує на керівництво чи отримує нове звання попри визнання його винним у булінгу, є небезпечними для учнів. Омбудсмен вважає, що потрібнозакріпити в законодавстві додаткові санкції, окрім штрафів. Зокрема:

пониження категорії;
позбавлення педагогічних та почесних звань;
позбавлення надбавок та премій.
Нині на сайті Верховної ради України знаходяться три законопроєкти щодо вдосконалення законодавства – №6393, №6393-1, №6457. Ними, зокрема, пропонується:

додати до учасників освітнього процесу також учасників процесу оздоровлення та відпочинку дітей, учасників спортивних змагань та (або) навчально-тренувальних зборів, закладів охорони здоров’я, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку тощо;
внести визначення “булінг” також до інших законів – “Про фізичну культуру і спорт”, “Про охорону дитинства”, “Про оздоровлення та відпочинок дітей”.

Цькування педпрацівників
Також омбудсмен пропонує оновити законодавство про покарання за цькування педпрацівників. За його словами, найгарячіша проблема у закладах освіти – це мобінг -систематичне цькування, психологічний терор, форми зниження авторитету, форма психологічного тиску у вигляді цькування співробітника у колективі.

Читайте також:  МОН: навчальний рік завершать дистанційно

“Але поки що поняття мобінгу не внесено до Кодексу України про адміністративні правопорушення та не визначено міру покарання за нього. А відповідний законопроєкт, який пропонував надати визначення мобінгу та встановити за такі дії відповідальність, відхилено”, – повідомив він.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.