“Захист України” не стоятиме сьомим уроком раз на тиждень: що зміниться для старшокласників з 1 вересня
Школярі з вересня 2024 року вивчатимуть оновлений предмет “Захист України”, який не стоятиме сьомим уроком раз на тиждень.
Натомість учні раз на місяць будуть їздити до спеціально підготовленого осередку викладання дисципліни. Зокрема, у центрі міститиметься тир, дрони, манекени для відпрацювання домедичної допомоги, а старшокласникам проводитимуть лекції протягом дня.
За словами народної депутатки України та викладачки кафедри політології Національного університету “Києво-Могилянська Академія” Інни Совсун, викладання предмету не матиме нічого спільного з мілітаризацією дітей. Про це посадовиця розповіла в інтервʼю Дзеркалу тижня.
“Захист України” не стоятиме сьомим уроком раз на тиждень, який так хочеться пропустити. Учні та учениці раз на місяць приїжджатимуть до спеціально підготовленого осередку викладання “Захисту України”, де буде тир, дрони та манекени для відпрацювання домедичної допомоги, й цілий день проводитимуть на лекціях і практичних заняттях”, – розповідає Совсун.
За її словами, донині хлопців навчали стріляти, а дівчат намотувати марлею повʼязку “чепчик” на предметі, який раніше називався “Захист Вітчизни” або “Допризовна підготовка юнаків”. Народна обраниця зауважує, що таке викладання нецікаве та недоречне для школярів, а головне – воно не має реальності з сучасністю.
“Важливо, що не йдеться про жодну мілітаризацію дітей. Ми не створюємо загонів “Юнармії” – ми хочемо, аби молоде покоління усвідомлювало, що Росія – підступний, складний і непередбачуваний ворог, а ми як громадяни та громадянки маємо багато способів допомогти Силам оборони”, – ділиться посадовиця.
Вона розповіла, які теми будуть вивчати школярі. Зокрема, для десятикласників воно виглядатиме так:
Модуль 1. Основи національної безпеки та оборони України
Модуль 2. Основи управління та планування
Модуль 3. Озброєння та військова техніка. Стрілецька підготовка
Модуль 4. Основи дій, комунікації та взаємодії в бою
Модуль 5. Орієнтування на місцевості та інженерна фортифікація
Модуль 6. Домедична допомога в умовах бою
Для 11 класу:
Модуль 1. Військові технології та їх розвиток
Модуль 2. Стрілецька підготовка, основи дій та взаємодії в бою
Модуль 3. Інформаційна війна
Модуль 4. Домедична допомога в умовах бою
Модуль 5. Цивільне населення в кризових умовах
Модуль 6. Планую майбутнє: особиста роль в обороні України
Совсун запевняє, що впродовж року Міністерство освіти та науки підтримуватиме вчителів та контролюватиме отримання знань та навичок школярів, аби вони відповідали ідеям оновленого предмета.
Водночас, один з найбільших викликів нині – це навчання вчителів оновленого “Захисту України”. Вже було проведено підвищення кваліфікації педагогів з основ національної безпеки, основ управління та планування, інформаційної війни, планування майбутнього.
“Захист України” має викладати не фізрук на пів ставки у звичайній школі, а вчителі, які працюють в осередку, сфокусовані лише на викладанні “Захисту України” та зацікавлені постійно вчитися й розвиватися”, – каже посадовиця.
Шукайте деталі в групі Facebook
Схожі публікації
- Понад 2 тисячі вчителів хочуть залишити професію через низьку зарплату: результати дослідження
- Чи повинні студенти у гуртожитках перебувати в масках та хто має їх ними забезпечити
- Фонд оплати праці вчителів зростає через змішане навчання
- Українцям показали, що не так із сучасним ЗНО: ваші діти втікатимуть на заробітки до Польщі