facebook

Чому під час карантину не закривають заклади освіти: пояснює Голова Комітету ВР з питань здоров’я

На думку нардепа, влада має дозволяти традиційне навчання в школах та садочках.
Кількість випадків захворювання на COVID-19 серед школярів та педпрацівників постійно зростає, втім закривати школи на карантин влада не збирається, і навчання в закладах освіти продовжується. Ситуація з поширенням коронавірусу свідчить, що педагоги й школярі переносять хворобу по-різному: якщо діти легко, то у деяких вчителів її перебіг може бути складним.


Однак Голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та страхування Михайло Радуцький запевнив, що в українських школах учнів та педагогів, хворих на COVID-19, є небагато:

На думку ВООЗ, влада має дозволяти традиційне навчання в школах та садочках і закривати їх тільки за найкритичніших ситуацій. За даними МОЗ, у школах хворіють менше 1% учнів, персоналу та вчителів. Тож наразі діти навчаються, і змін не планується.

Радуцький наголосив на тому, що COVID-19 відрізняється від інших вірусних хвороб тривалим інкубаційним періодом:

Найнебезпечнішою для оточуючих хвороба є за два дні до того, як з’являються перші симптоми, тому велика вірогідність того, що на коронавірус в сім’ї перехворіють всі.

Михайло Радуцький рекомендує надягати маску та дотримуватись дистанції. За можливості, здоровим членам сім’ї варто тимчасово переїхати до іншого приміщення.

Коли в Україні закриватимуть школи на карантин?

Зазначимо, що уряд раніше назвав умови для закриття садочків й шкіл:

забороняється відвідування садочків, шкіл та закладів позашкільної освіти тільки у разі коли на самоізоляції через контакт із хворими перебуває понад 50% учнів і персоналу закладу;

забороняється відвідувати заклади освіти групами більше 20 осіб.

Влада просить адміністрації закладів освіти стежити за тим, аби всі учасники навчального процесу дотримувалися всіх заходів безпеки.

Читайте також:  Ресторан став храмом, а хостел - монастирем: як бізнесмен з Тернополя виживає на карантині

Нагадаємо, освітній омбудсмен Сергій Горбачов повідомив, що одночасна оплата самоізоляції та дистанційної роботи неможлива. Саме тому вчителі, які працюють на самоізоляції і мають лист тимчасової непрацездатності, можуть втратити половину заробітної плати.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.