facebook

В Україні різко знизять тарифи на електроенергію: що вирішили у Зеленського

В Україні уряд і президент Володимир Зеленський ухвалили рішення, які дозволять знизити ціни на електроенергію на 15-20%.

“З 1 липня в Україні діє нова модель ринку електроенергії і вчорашня нарада Зеленського з Кабінетом міністрів завершилася конкретними рішеннями щодо зниження цін на неї”, – повідомляє у Facebook “Команда Зеленського”.

На нараді обговорювали вплив подорожчання електроенергії на вартість водопостачання та опалення для населення. А також те, як контролювати вартість електроенергії, якщо деякі виробники – монополісти.

Зокрема, пропонуються такі кроки для зниження цін:


1. Затвердити постанову про покладення спеціальних обов’язків на компанії “Укргідроенерго” та “Енергоатом”.

2. Нова постанова ПСО та зниження тарифів “Укренерго”.

3. Зміна обмеження ціни на внутрішньодобовому ринку.

Представник президента в уряді Андрій Герус повідомив, що перегляд постанови про покладання спеціальних обов’язків на “Укргідроенерго” та “Енергоатом” дозволить знизити тариф “Укренерго” більш ніж утричі.

Зараз це 32 копійки на кіловат-годину, а очікується 8-9 копійок.

Він нагадав, що з введенням нової моделі ринку електроенергії тариф “Укренеро” на передачу електроенергії зріс і заперечувався в судах.

“Тому, коли буде нова постанова ПСО і новий тариф “Укренерго”, це може дати зниження тарифу для кінцевих споживачів приблизно на 11%”, – повідомив представник Зеленського.

Герус додав, що ще один крок стосується так званих price caps (граничні ціни) на ринку.

“Нічну ціну є сенс трошки підняти з точки зору цінового обмеження – можливо, приблизно на 10%. А денну ціну є сенс знизити, оскільки вона суттєво вище, ніж практично в усіх країнах Європи, тому денний price cap, ймовірно, є підстави знизити на 15-20%. Це може дати ще 9% зниження тарифу для кінцевого споживача”, – зазначив представник Зеленського.

Читайте також:  "Грошима тисячу віддавати не будуть": у Зеленського розповіли про деталі виплат вакцинованим

“Якщо ці три заходи ухвалити, то може бути близько 20% зниження для кінцевого споживача для всіх споживачів – для великих, середніх, для малого бізнесу, бюджетних організацій, дитячих садків, шкіл, лікарень, водоканалів, метрополітену, електротранспорту і так далі”, – резюмував він.

Пізніше журналіст Юрій Бутусов розкрив деталі резонансної наради про стан справ в енергетиці, зниження цін і тарифів на електроенергію для промислових підприємств.

“Президент Володимир Зеленський запитав – коли будуть знижені тарифи на електроенергію для підприємств? Представник “Укренерго” заявив, що тарифи можна знизити. Кабмін і представники НКРЕ з ним не погодилися, особливо в емоціях був міністр енергетики Насалик. І тут з’ясувалося, що питання з тарифами не таке важливе порівняно з аналогічним запитанням – за якою ціною купувати вугілля?” – пише Бутусов у Facebook.

За його словами, з’ясувалося, що Україна завантажує на склади понад 49 тисяч тонн вугілля на день, а фактичні витрати – 73 тисячі тонн на день. Якщо запаси не поповнювати, то їх вистачить лише до середини жовтня. Ситуація критична і вимагає швидких рішень.

“Тому треба прийняти рішення – як купувати вугілля для теплової генерації? Почали обговорювати вугілля. Виявилося, що зараз вигідно купувати або в Колумбії, по 1900 гривень за тонну, або… за схемою “Роттердам+”. За якою НАБУ і САП ведуть гучну кримінальну справу, і оцінюють збитки від схеми в 19 мільярдів”, – зазначив Бутусов.

“З’ясувалося, що “Роттердам+” забезпечує найнижчі ціни – 1500 гривень за тонну. Парадоксальна ситуація… Але рішення не прийняте”, – резюмував він.

Нагадаємо, що в Україні з 1 січня 2019 року почала працювати нова модель роздрібного ринку електроенергії. Всім споживачам доведеться підписати нові договори з постачальниками.

Читайте також:  "Цифри не катастрофічні": в Мінфіні розповіли про курс долара та інфляцію в 2023 році

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.