facebook

З чим Шевченко йде у президенти: без власного житла, з орендованою «Тойотою» та дорогими годинниками

Кандидат на пост президента України, народний депутат Олександр Шевченко наприкінці січня подав свою уточнену декларацію за 2017 рік, яка оприлюднена на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Відповідно до цього офіційного документа, претендент на найвищу посаду в державі наразі не збудував собі навіть собачої будки, тож вимушений орендувати житло, їздить він на орендованій старенькій «Тойоті», 2008 року випуску, позичив у своєї дружини майже 700 тисяч гривень, але має аж п’ять коштовних годинників, які, мабуть, синхронно цокають, відміряючи секунди до часу президентських виборів 31 березня, після перемоги на яких Олександр Леонідович обіцяє почати будівництво «Країни Гідності і Правди», інформує Правда іф.



Зрозуміло, нардеп та багатій Олександр Шевченко аж ніяк не бездомний. Позаторік на день сміху, 1 квітня, він набув право оренди житлового будинку площею 193,3 квадратних метри у селі Поляниця Яремчанської міськради, де розташований загальновідомий гірськолижний курорт «Буковель». Здає ці чималенькі хороми прикарпатському кандидатові в президенти однойменне з курортом ТзОВ «Буковель». Цю фірму було засновано у липні 2016 року і її основним видом діяльності є власне здача в оренду нерухомого майна.

Засновником цього підприємства у державному реєстрі юридичних осіб вказано ТзОВ «Карпатські інвестиції» із пропискою на околиці міста Луцька (обласний центр Волинської області – давня вотчина Ігоря Палиці, ділового партнера та доброго товариша олігарха Ігоря Коломойського), неподалік знаменитих Теремнівських озер. Щоправда, волинську фірму правильніше було б назвати «кіпрськими інвестиціями», оскільки серед її засновників – офшорні фірми із відомої серед прихильників уникнення сплати податків в Україні острівної держави: ВЕНТРЕЛІСА ХОЛДІНГС ЛТД, ОРТЛЕР ЛІМІТЕД та РІМЕЛТРЕСА ХОЛДІНГС ЛТД.

Окрім просторої хатинки, Олександр Шевченко також орендує два офіси в Івано-Франківську та ще один – в Києві. Франківські офіси (площею 113,7 та 50,2 кв.м.) належать відомій автодорожній фірмі «ПБС», власницею якої записана Іванна Непик – бізнесвумен, тісно пов’язана із родиною Шевченків. Зокрема, пані Непик є директором ТзОВ «Галичина-Цукор», власницею якого є дружина кандидата в президенти Тетяна Шевченко (в дівоцтві – Новікова).

Читайте також:  У Римі мітингували на підтримку Правого сектора

Київський офіс (площею 318,2 кв.м.) Олександр Шевченко орендує у бізнес-центрі «Міленіум» на вулиці Володимирській, який належить ПрАТ «Будівельно-фінансова компанія «Глобал Естейтс». За його оренду у 2017 році він заплатив власникам 859 140 гривень. До слова, власниками великих пакетів акцій «Глобал Естейтс», за даними Clarity Project, є офшорні фірми із далеких островів Сент-Кітс і Невіс та Віргінських островів: ПАЛЛАДІУМ ІНТЕРВЕСТ КО. ЛТД, КЕРТОЛЛ КОММЕРШІАЛ ЛТД, БОРГЕС ВЕНЧЕРЗ ЛТД та МОНТІЕРО ПРОПЕРТІС ІНК.

Кандидат у президенти взяв в оренду столичний офіс у грудні 2014 року, незадовго до проведених у приміщенні «Міленіуму» обшуків, пов’язаних зі скандальним викраденням голови Держземагентства України, народного депутата від партії “Свобода” Сергія Рудика. Генпрокуратура заявляла тоді про причетність до цієї скандальної історії екс-голови партії УКРОП Геннадія Корбана, який був керівником апарату Дніпропетровської обласної державної адміністрації при Ігорю Коломойському.

Ще два роки тому народний депутат Олександр Шевченко обходився без власного автотранспорту. Лише у січні 2017 року він нарешті взяв в оренду в уже згаданого ТзОВ «Буковель» стареньку «Тойоту-Секвойю», 2008 року випуску. Вартість такої автівки близько 30 тисяч доларів, але кандидат в президенти, мабуть, вирішив, що дешевше буде взяти її в тимчасове користування.

Із задекларованих предметів розкоші в Олександра Шевченка є п’ять дорогих швейцарських годинників: два Ulysse Nardin, а також Breitling, Longines та знаменитий Rolex.

Хоча найвідомішим бізнесом, з яким афілійований Олександр Шевченко, є гірськолижний курорт «Буковель» та дорожньо-будівельна фірма «ПБС», він, згідно з декларацією, досі володіє корпоративними правами у заснованому ще у 2006 році ТзОВ «Горизонт», яке наразі перебуває у процесі припинення діяльності. Ця фірма, розташована у Заліщицькому районі Тернопільської області, займалася торгівлею паливом. Бізнес-партнерами кандидата у президенти за цією діяльністю записані Степан Теслюк (він же – директор) та відомий івано-франківцям підприємець Анатолій Попадюк.

Читайте також:  Олександр Шевченко: бажаю меру продати не тільки свої подарунки, а й віддати награбовані гроші...

Саме з батьком та сином Попадюками був пов’язаний підприємницький злет Олександра Шевченка. У 1995-му Олександр Шевченко був запрошений на роботу менеджером з торгівлі в ПП «Аускопрут», одним із засновників якого був Анатолій Попадюк. А згодом він став директором і співзасновником ТОВ «Виробничо-комерційна фірма «Кварта» разом із молодшим та старшим Попадюками.

«Кварта» займалася широким спектром комерційної діяльності: експортувала продукцію переробки молока (казеїн) і цукру, зерно, а також торгувала нафтопродуктами. Саме через співпрацю із цією фірмою Олександр Шевченко став фігурантом кримінальної справи. У 2007 році Рожнятівський районний суд визнав теперішнього кандидата у президенти винним у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст. 367 (службова недбалість). Фірма «Кварта» взяла кредит в «Укрексімбанку» в сумі 5 мільйонів гривень та не повернула. На щастя для Олександра Леонідовича, суд врахував його щире каяття та наявність у нього малих дітей і звільнив від кримінальної відповідальності.

До речі, саме із «Кварти» згодом виросли кілька дочірніх фірм, серед яких згадана вже «Галичина-Цукор», яка сьогодні належить Тетяні Шевченко.

Треба сказати, що Олександрові Шевченкові поталанило із дружиною. Вона не тільки народила йому 4 дітей, але й стала його опорою в бізнесі і, якщо вірити декларації, навіть джерелом фінансування, володіючи неабиякими активами.

Отож, у власності дружини кандидата у президенти Тетяни Шевченко перебуває чимало нерухомості. У селі Поляниця вона має такий самий, як і в її чоловіка, за площею (193,3 кв.м.) будиночок, а також клаптик землі ( площею 363 кв.м), нежитлову будівлю (площею 237,2 кв.м.) та паркомісця (площею 165,9 кв.м). У приміській Чукалівці на неї записано дві земельні ділянки (площею 906 та 2400 кв.м.) та недобудовану хату. В Івано-Франківську Тетяна Шевченко має частку в батьківській квартирі (28,13 кв.м.) і розкішні апартаменти (площею 672,2 кв. м.), придбані у березні 2017 року. Ще одну квартиру (площею 323,9 кв.м.) дружина кандидата в президенти орендує в селі Козина біля Києва в іноземної громадянки Катерини Байбікової.

Читайте також:  Дмитро Комаров про Карпати: Просто жахіття якесь! (відео)

На відміну від свого чоловіка Тетяна Шевченко має тільки один розкішний годинник швейцарської фірми Chopard. Зате в неї є коштовний перстень із діамантом (очевидно, подарунок Олександра Леонідовича).

Від заняття підприємницькою діяльністю Тетяна Шевченко отримала у 2017 році майже п’ять мільйонів (4 978 560) гривень доходу. Але грошей сім’ї, очевидно, бракувало, бо пані Шевченко довелося позичити ще 972 600 гривень у Романа Родзоняка (директор ТзОВ «Скорзонера», кінцевими власниками якого є екс-приватівці олігархи Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов)та 650 000 гривень у колишнього івано-франківського підприємця Романа Демка, який займався прокатом спортінвентаря та розведенням домашніх тварин.

Видається, що Тетяна Шевченко позичала гроші не тільки для своїх потреб, бо, згідно з декларації, 689 200 гривень вона одразу віддала у позику своєму чоловікові. До речі, Олександр Шевченко позичив також 189 000 гривень у згаданого вже директора «Скорзонери» Романа Родзоняка. А потім позичив понад півтора мільйона гривень (1 572 000) підприємству «Галичина-Цукор», яким володіє його дружина. Треба сподіватися, що врешті-решт усі в цій сім’ї розберуться, хто кому скільки винен.

Згідно з декларацією, Олександр Шевченко тримає готівкою 155 тисяч доларів і 252 164 гривні на двох банківських рахунках. Його дружина має готівкою 4 900 000 гривень, а на рахунках в банківських установах – 113 345 гривень.

Серед вагомих витрат, які Олександр Шевченко вніс у декларацію, – оплата за навчання дітей у Швейцарії у розмірі понад мільйон (1 084 382) гривень та оплата реклами, на яку кандидат у президенти у 2017 році витратив 114 618 гривень.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.