Збудники кишкових інфекцій знайшли у воді 17 навчальних закладів Тисмениччини
Спеціалісти Богородчанського міжрайонного відділу ДУ “Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України” перевірили готовність навчально-виховних закладів Тисменицького району до нового навчального року та відібрали проби питної води на фізико-хімічні та мікробіологічні дослідження.
Сесія Тисменицької районної ради розглянула питання про виконання рішення “Про районну програму забезпечення населення Тисменицького району якісною питною водою в достатній кількості на 2006-2020 роки”. Дослідження води в школах та НВК проводилися в рамках цієї програми, інформує прес-служба РДА.
За результатами санітарно-хімічного дослідження із 52 проб води виявлено невідповідність результатів вимогам ДСанПіН в 10 закладах, що становить 19,2% (запах, присмак, кольоровість, каламутність, аміак, рН, залізо, загальна жорсткість), а саме: локальні водопроводи навчально-виховних закладів – Сілецька ЗОШ I-II ступенів, Угринівська ЗОШ I-II ступенів (загальна жорсткість), Драгомирчанська ЗОШ I-II ступенів, Лисецький ДНЗ (запах, присмак, кольоровість, каламутність, РН), Єзупільський НВК, Єзупільський МНВК та ДНЗ (РН, загальна жорсткість).
Особливої уваги потребують заклади, де виявлено аміак (Поберезький НВК, Узинська ЗОШ I-II ступенів, Підліська ЗОШ I-III ступенів), оскільки це показник органічного забруднення води.
За бактеріологічними показниками з 51 відібраної проби води в 27 пробах виявлено нестандартні результати. Тож загальне мікробне число, загальні колі форми, ентерококи, кишкова паличка присутні в пробах води населених пунктів: Сілець, Козино, Красилівка, Старі Кривотули, Слобідка, Вільшаниця, Милування, Колодіївка, с. Узин, а також в Поберезькому НВК, Рошнівському НВК, Пшеничниківському НВК, Єзупільському НВК, Лисецькому НВК, Березівській ЗОШ I-III ступенів, Стебницькій ЗОШ I-II ступенів, Черніївській ЗОШ I-III ступенів, Підліській ЗОШ I-III ступенів.
Загальне мікробне число перевищує нормативи і присутні загальні колі форми в 6 навчально-виховних закладах: Радчанська ЗОШ I-III ступенів, Угринівська ЗОШ I-III ступенів, Новокривотульська ЗОШ I-II ступенів, Лисецький ДНЗ, Довгівський НВК, Майданський НВК. Також не відповідає нормативам вода кринична Красилівської ЗОШ I ступеня та Довгівської ЗОШ I-II ступенів.
Головна причина забруднення води – використання поверхневих джерел водопостачання, якість води яких залежить від кліматичних умов (погіршується після дощів), застій води в мережах протягом літнього періоду, недостатня увага керівництва навчально-виховних закладів до утримання джерел водопостачання відповідно вимог, які зобов’язують керівників навчально-виховних закладів оформити санітарні паспорти на споруди нецентралізованого питного водопостачання населення (колодязі).
Аналіз інфекційної захворюваності дитячого населення за 6 місяців 2017 року у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року показав, що захворюваність на гострі кишкові інфекції, викликані невстановленими збудниками, перевищує середньообласні показники – 391,16 проти 249,24.
Також зареєстровано за І півріччя 2017 року 5 випадків вірусного гепатиту А (за аналогічний період минулого року – 0) серед дорослого населення, а саме: в с. Липівка та с. Ямниця (по 1), с. Драгомирчани (2 – сімейний осередок).
Під час проведення протиепідемічних заходів виявили антиген вірусного гепатиту А у воді з локального водопроводу в с. Липівка.
До централізованих водопроводів в районі підключено 4 школи (Тисменицька ЗОШ I-III ступенів, Угринівський НВК, Підлузька ЗОШ I-II ступенів та Підпечерівська ЗОШ I-III ступенів) та 2 ДНЗ (Тисменицький та Підпечерівський), в яких вода знезаражується та відповідає вимогам держстандарту. 36 шкіл мають водопостачання з колодязів, а Чорнолізька ЗОШ І-ІІІ ступенів та Узинська ЗОШ І-ІІ ступенів працюють на привозній воді.
Шукайте деталі в групі Facebook