facebook

В Україні хочуть по-новому перевіряти лічильники

Знімати показання лічильників води незабаром будуть за новою схемою.
Як пише  на офіційному сайті Міністерства економічного розвитку (МЕРТ) виставлений на громадське обговорення проект наказу про затвердження нової методики повірки лічильників. Головне нововведення, яке пропонують чиновники – перевіряти прилади на місці, а не в спеціальних лабораторіях, як це робиться зараз.

2ac586a65b0eac800a808f25ddffa373

У МЕРТ регулярно звертаються метрологічні і перевірочні лабораторії з проханням дозволити їм роботи без демонтажу приладів, на місці їх експлуатації. Як передає «ДнепрЧас», вся справа в грошах. За даними ДП «Укрметртестстандарт», вартість робіт з демонтажу та монтажу лічильника води становить в середньому 280 грн. За рахунок цього загальна вартість повірки на місці експлуатації становить 134,5 грн., А в спеціалізованій лабораторії – 335,4 грн.

Перевірити прилади на місці можна і зараз, і користувачі при першій же можливості намагаються вибрати саме таку послугу. Без демонтажу в минулому році було перевірено 97,5 тисяч лічильників, а в лабораторіях – 29,5 тисяч. Але проблема в тому, що на сьогоднішній день в Україні немає затвердженої методики повірки лічильників на місці, так що інспектора проводять роботи на свій страх і ризик.

Як підрахували чиновники, на створення національного стандарту, який буде містити методику повірки потрібно близько 25-30 тисяч грн. Загальні витрати на впровадження нових правил складуть 3,7 млн. грн.

За даними МЕРТ, даний регуляторний акт, в разі його прийняття, торкнеться діяльності 27 підприємств. При цьому на придбання обладнання, його сервісне обслуговування і навчання персоналу кожне витратить 140 тисяч грн.

Українцям обіцяють поліпшення сервісу: вони зможуть бути впевнені в точності повірки на місці, а також заощадити на платежах за демонтаж і установку приладів. Але не виключено, що, витративши на впровадження нових правил, перевіряючі захочуть перекласти частину витрат на плечі споживачів і підвищать розцінки на самі роботи.

Читайте також:  В Україні почалась масштабна перевірка законності отримання паспортів

Крім того, невеликим лабораторіям такі інвестиції можуть виявитися не по кишені, що загрожує монополізацією ринку.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.