facebook

Міненерго знову пропонує змінити норми для споживачів без лічильників

Міністерство енергетики та вугільної промисловості знову пропонує Кабінету міністрів встановити норми споживання газу для населення без лічильників.Проект відповідної постанови “Деякі питання споживання природного газу побутовими споживачами” опублікований на урядовому порталі, передає Економічна правда з посиланням на “Інтерфакс-Україна”.

Згідно з документом, норматив споживання газу для домогосподарств, які використовують тільки газову плиту при наявності центрального гарячого водопостачання, пропонується закріпити на рівні 5,8 кубометрів на місяць на одну людину (з квітня по вересень) і 8,8 кубометрів на одну людину (з жовтня по Березень).

Для домогосподарств з плитою і без центрального ГВП норматив може бути встановлений на рівні 8,3 кубометрів на одну людину (з квітня по вересень) і 13,7 кубометрів на одну людину (з жовтня по березень).

У свою чергу норму для домогосподарств, які використовують газову плиту і водонагрівач, Міненерговугілля пропонує закріпити в розмірі 20 кубометрів на одну людину (з квітня по вересень) і 25 кубометрів на одну людину (з жовтня по березень).

Разом з тим уряд продовжує боротьбу проти рішення Окружного адміністративного суду Києва, що веде до більш різкого зростання норм для населення без лічильників.

Як повідомлялося, в кінці травня Окружний адміністративний суд Києва відновив дію втричі більшої норми споживання газу для населення без лічильників. Уряд програв апеляцію по даній справі і зараз намагається оскаржити рішення суду в касаційній інстанції.

З урахуванням судового вердикту, норматив споживання газу для домогосподарств, які використовують тільки газову плиту при наявності центрального гарячого водопостачання дорівнює 9,8 кубометрів на місяць на одну людину (замість 3,3 кубометрів, що діяли останнім часом); для домогосподарств з плитою і без центрального ГВП – 18,3 кубометрів (замість 5,4 куб. м), а з плитою та водонагрівачем – 23,6 кубометрів (замість 10,5 кубометрів).

Читайте також:  Двох поліцейських, які жорстоко побили прикарпатця, звільнили (відео)

Раніше у Кабміні повідомили, що не скасовували субсидії споживачам без лічильників.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.