facebook

По 1000 грн вчителям — що насправді відбувається з доплатами

В Україні запровадили доплати “за роботу в несприятливих умовах праці” для педагогічних співробітників. Передбачається, що з січня 2025 року вчителі почали отримувати 1 000 грн до посадового окладу, а з 1 вересня їм виплачуватимуть по 2 000 грн. Постає питання, чи вдалося виконати план за січень і забезпечити всіх педагогів надбавкою до зарплати.



Про це Міністерство освіти і науки України розповіло в ексклюзивному коментарі редакції Новини.LIVE у відповідь на офіційний запит.

Чи відбулися виплати 1 000 грн за січень 2025
Чимало українців у соціальних мережах скаржилися, що не отримали обіцяну доплату за перший місяць 2025 року. В МОН уточнили, що виплати відбулися в більшості громад, але не обійшлося без затримок. Адже січень — це початок нового бюджетного періоду, який завжди пов’язаний із низкою підготовчих процедур.

Йдеться про проведення засідань та ухвалення відповідних рішень місцевими радами, здійснення певних організаційних заходів органами Державної казначейської служби тощо. У всякому разі, хоч із запізненням, але всі педагогічні працівники отримають надбавку до посадового окладу в розмірі 1 000 грн.

Зауважимо, що це сума з урахуванням податків і зборів, які українці сплачують з офіційних доходів. Тобто початковий розмір за місяць становить 1 300 грн, але “на руки” видають менше.

“На виплату зазначеної доплати в Держбюджеті України на 2025 рік передбачено окрему субвенцію в обсязі майже 12 млрд гривень. Уряд 27.12.2024 розподілив частину субвенції на січень-червень 2025 в обсязі 4,6 млрд грн між бюджетами територіальних громад відповідно до оперативних даних обласних адміністрацій щодо кількості педагогів (ставок) у школах”, — уточнило МОН в коментарі сайту Новини.LIVE.

Як відомо, кошти субвенції розподілили на майже 500 тисяч ставок педагогічних працівників. Ще 7,4 млрд гривень розділять окремим рішенням уряду на кількість вчителів у наступному навчальному році (з вересня 2025, коли розмір доплати збільшиться до 2 000 грн.

Читайте також:  "Не вміють сказати, що думають": учні середніх класів мають серйозні проблеми з мисленням

В МОН запевнили, що питання виплати перебуває на постійному контролі, тож не варто хвилюватися за реалізацію нововведення.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.