facebook

В Україні фіксують вірус, який викликає рак: лікарі кажуть про загрозу для жінок, ці люди можуть захворіти на 6 видів раку

У 95% випадків рак шийки матки, асоційований із вірусом папіломи людини (ВПЛ), є найпоширенішим онкозахворюванням, яке передається статевим шляхом.




Як інформує “ТМ”, вірус папіломи людини часто пов’язують із шістьма видами раку: шийки матки, ануса, статевого члена, промежини, піхви та гортані.

У жінок найпоширенішим є рак шийки матки. Проте, якщо жінка інфікована вірусом, це не означає, що в неї рак, вона потрапляє в групу ризику. Про це під час ток-шоу “Консиліум” повідомила кандидатка медичних наук Ольга Бурка.

“У 95% випадків рак шийки матки, асоційований із вірусом папіломи людини (ВПЛ), є найпоширенішим онкозахворюванням, яке передається статевим шляхом. Ним інфікуються майже 90% жінок і чоловіків. У більшості випадків організм сам перемагає цей вірус, але 10% людей ризикують захворіти на рак. ВПЛ пов’язують із виникненням 5% онкозахворювань у світі. Мовиться не про один, а про шість видів раку – шийки матки, ануса, статевого члена, промежини, піхви та гортані. Одні з них пов’язані з вірусом на 95%, другі на 60–70%”, – каже кандидатка медичних наук Ольга Бурка.

“В жінок найпоширенішим з них є рак шийки матки, другий за частотою – анальний, який також досить часто уражає чоловіків. Але зазвичай анальний рак проявляється після 50 років, а от на рак шийки матки в Україні хворіють навіть 18-річні дівчата”.

Як виявити вірус папіломи людини

Дізнатись, чи є у вас вірус папіломи людини, каже Ольга Бурка, можна за допомогою різних досліджень. Однак Всесвітня організація охорони здоров’я і міжнародна медична спільнота рекомендують дві тестові системи від двох виробників, які можна використовувати для первинного ВПЛ-тестування (FDA-схвалене ВПЛ-тестування). Медична лабораторія “Діла” пропонує жінкам України саме таке дослідження, яке виявляє 14 основних високоонкогенних типів, що вказують на можливий або вже наявний ризик, який може підтвердити подальше обстеження.

Читайте також:  В Україні спалах заразної хвороби, інфекція вражає молодих: вірус викликає жар, біль і гостре ураження травної системи

При позитивному результаті необхідно звернутися до лікаря і зробити ПАП-тест. Це цитологічне дослідження методом грецького лікаря Папаніколау, винайдене в 1940-х і запроваджене в 1950-х. ПАП-тест допомагає виявити зміни в матці. До речі, “Діла” також пропонує анальний ПАП-тест. Достатньо звернутися до лікаря-проктолога, онколога для збору біоматеріалу і принести його в лабораторію.

“Якщо жінка інфікована, це не означає, що в неї рак, лише те, що вона в групі ризику. Організм може самостійно перемогти вірус за рік-два. Але якщо ви інфіковані ВПЛ, треба проходити огляди і робити дослідження, щоб з’ясувати, чи вірус уже вам нашкодив, чи ні, бо ваш організм достатньо міцний або у вас нема факторів ризику, які сприяють розмноженню вірусу”, – веде далі консультантка лабораторії.

“В таких випадках Google вам не допоможе. Можете звернутися й у відділення “Діли”, де беруть біоматеріал. Наші медсестри добре навчені, працюють за стандартами. Як тільки отримаєте результат, зателефонуйте вашому гінекологу, навіть якщо усе в нормі. Підіть на прийом, а лікар скаже, що робити далі”.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.