facebook

У МОН озвучили невтішний прогноз щодо шкіл в Україні: у перший клас піде на третину менше дітей

У Міністерстві освіти і науки вважають, що кількість школярів в Україні продовжуватиме скорочуватися. Згідно з прогнозом, через п’ять років у перші класи піде за 30% менше учнів, ніж 2024-го року.




Громадам варто готувати мережі шкіл до такого сценарію. Про це агентству Укрінформ сказала заступниця міністра освіти і науки Надія Кузьмичова. За її словами, насамперед це пов’язано з низькою народжуваністю.

“Кількість дітей, які зараз навчаються у першому класі щодо тих, які вчаться у сьомому, менша на понад 30%. І якщо взяти статистику народжуваності останніх років, то до 2029-го року в перший клас підуть ще на 30% менше діток, ніж зараз вчаться у першому класі”, – сказала представниця освітнього відомства.

Кузьмичова додала, що освітні заклади в Україні потрібно готувати до того, що школярів ставатиме усе менше. На перше місце потрібно ставити якість наданих освітніх послуг.

За словами заступниці міністра, вже зараз понад 50% шкіл по всій країні мають наповненість 200 і менше дітей, і це впливає на якість освіти.

У МОН озвучили невтішний прогноз щодо шкіл в Україні: у перший клас піде на третину менше дітей
“Ми можемо далі продовжувати замовчувати і бути в ілюзії, що майже 13 тисяч шкіл по Україні мають потенціал для життя. Це може бути політично вигідною позицією. Та чи відповідає це дійсності? Ні, звичайно”, – додала вона.

Раніше стало відомо, що Кабінет міністрів України планує з 1 вересня 2025 року припинити фінансування малокомплектних шкіл. До розрахунку освітньої субвенції включать лише заклади, у яких навчається щонайменше 45 дітей.

У МОН вважають, що такі зміни мають стимулювати місцеві органи самоврядування забезпечувати учням громад більш якісну освіту у більших школах.

Читайте також:  Студентам в Україні підвищать стипендії: у кого виплати збільшаться в 2,5 рази

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.