facebook

Ухилянтам масово дають реальні строки: чим це загрожує в майбутньому

Юристи попереджають, що це обернеться на проблеми



В Україні збільшилася кількість військовозобов’язаних, які через порушення мобілізаційного законодавства отримують не умовні, а реальні терміни ув’язнення.

Найчастіше, за рішенням суду такі особи отримують три роки позбавлення волі. І в майбутньому, уже після відбування покарання такі особи все одно матимуть низку обмежень.

Людина з судимістю не зможе влаштуватися на будь-яку державну службу. Як показує аналіз ситуації, якщо раніше суди давали у 10-15% реальні строки покарання, то зараз 50-60%. Тобто в рази збільшилась частка людей, які отримують реальні терміни покарання, – каже адвокат Роман Сімутін.

На сьогодні засуджені за ухилення від мобілізації відбувають покарання в установах з загальним режимом. Тобто це звичайні колонії, де не має суворого нагляду.

Що стосується зростання кількості винесення вироків з реальним терміном покарання, такою була позиція Верховного суду. Покарання умовним терміном не відповідає меті, тому що дають поганий приклад іншим громадянам. Саме тому побільшало вироків, які передбачають ув’язнення.

Після відбування покарання, особи з судимістю не матимуть можливості працювати на державній службі, йдеться про структури, що передбачають державну таємницю. У держорганах проводять службові перевірки до п’ятого коліна. А що стосується приватних компаній, то там обмежень менше й усі залежить від роботодавця.

Адвокат Андрій Межирицький назвав структури, в які не зможуть потрапити колишні ув’язнені: це НАБУ, ДБР.

Там буде проводитись повна перевірка і буде замовлятись повна довідка. І ось там інформація про судимість буде, після чого з’являться обмеження, – цитує юриста ТСН.

Читайте також:  Загальна мобілізація: кому і де можуть вручати повістки і що "світить" ухилянтам

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.