“Для чого школа, яка не вчить дітей мислити і змушує брати репетиторів?” Батьків зачепили за живе слова Богомолець
Школа не вчить дітей мислити, їм задають багато домашніх завдань, які ті мають виконувати зі втомленими після роботи батьками.
Крім того, по закінченню закладу освіти, школярам потрібно винаймати репетиторів, аби підготувати їх до складання випускних іспитів – Зовнішнього незалежного оцінювання або Національного мультипредметного тесту.
Заслужена лікарка України, докторка медичних наук, професорка Ольга Богомолець задалась питанням, для чого учасникам освітнього процесу таке навчання, після якого батьки сваряться з дітьми, а учні не хочуть ходити до школи. Крім того, за словами медикині, у закладах освіти не вчать школярів цінностям. Про це Богомолець розповіла в інтервʼю проєкту “Наодинці”.
“Школа, яка не вчить дітей мислити, а вчить дітей вчити, яка дає купу домашки. Де втомлені мама чи тато мають прийти і ще стояти над дитиною, щось виводити, переводити і сваритися, щоб дитина щось доробляла. Замість того, щоб говорити і давати дитині любов. Школа, яка вчить бути чемним, правильно поводитись з викладачем з вчителем, яка мотивує батьків брати додаткові заняття з вчителями, щоб вчителі більше заробили, а дитина отримала кращу оцінку і потім врешті-решт, всі розуміють, що треба тепер брати репетиторів дітям. Бо вони інакше не вступлять в університет і не складуть ЗНО”, – каже лікарка.
“Для чого така школа? Після якої потрібно брати репетиторів на ЗНО? Для чого така школа, після якої потрібно сваритися з дитиною? Для чого така школа, в яку діти не хочуть ходити? Для чого така школа, яка не вчить цінностям?”, – додає вона.
Українці не забарилися з реакцією, погоджуючи з думкою Богомолець та зазначаючи, що нарешті хтось про це заговорив.
“Нарешті хтось це говорить”.
“Ці всі питання до Міністерства освіти, які запровадили НУШ, зліплений із шматків закордонної освіти, вчителі лише виконавці без жодних прав, лише купа обов’язків”.
“Підтримую, цілком і повністю. Дякую, що це проговорили. Ще вчителі мають працювати з психологом і пропрацьовувати свої проблеми з спеціалістом, а не скидувати їх на дітей”.
“Підтримую кожне слово, хоч і пропрацювала в школі все життя”.
“На жаль такі реалії, школа ненависна як дітям, так і батькам, тому що через ті домашки псуються відносини з дітьми, бо і діти після школи втомлені і батьки після роботи”.
“Моя дитина добре навчалася, закінчила вищу освіту, але вона ненавидить школу і досі. Має свою дитину, але не має бажання навчати її в нашої країні, бо вважає що її дитина не повинна проходити цей ад”.
“Згодна на всі 100%, моя дитина до 5-го класу була в українській школі, вона її ненавиділа”.
“В нашій сім’ї було щасливе життя доки не прийшла школа. Школа не цікава, купа домашки, весь час йде на ненависну школу, це жах у нашій сім’ї”.
Шукайте деталі в групі Facebook