facebook

Кого з аспірантів мобілізують: що кажуть у Міносвіти

Міністерство освіти України змінило правила вступу в аспірантуру на 2024 рік: збільшило кількість місць для бюджетників та скасувало вступ на контракт на денну форму.Магістри, які вступають в аспірантуру послідовно, не можуть бути мобілізовані, мають право на відстрочку від призову за умови навчання на денній формі.
Міністерство підкреслює, що розширило бюджетні місця майже у два рази, щоб зберегти здібних студентів.

Міносвіти України нещодавно змінило правила вступу в аспірантуру у 2024 році. Зокрема, скасували вступ на контракт на денну форму та збільшили кількість місць для бюджетників.

Такі дії у відомстві пояснюють надмірним ажіотажем серед вступників-чоловіків призовного віку, які завдяки освіті прагнуть отримати відстрочку від мобілізації. Тож таких осіб, як ніколи, цікавить питання, хто з аспірантів таки матиме право на отримання відстрочки.

Чи мобілізують аспірантів у 2024 році
Очільник Міністерства освіти та науки України Оксен Лісовий заявив, що магістри, які пішли вчитися в аспірантуру, одразу після закінчення повної вищої освіти або через кілька років, не можуть бути мобілізовані.

Вони складають іспити, підтримують рівень знань і вступають у виш. І після цього мають право на відстрочку,
– уточнив міністр.

Посадовець також акцентував: 2024 року денна форма навчання на аспірантурі буде лише бюджетна. Контрактна форма буде доступна на заочній і вечірній формах. Однак відстрочку матимуть лише аспіранти, які навчаються на денній формі.

Бюджетна форма навчання у 2024 році розширена майже у двічі. Державне замовлення наразі – 7 000 аспірантів. Щоб усі студенти, які готові продовжувати свою дослідницьку та наукову діяльність, мали на це можливість. Аби не втратити здібних і талановитих людей,
– наголосив міністр.

Читайте також:  В українських школах перевірятимуть довідки вчителів про вакцинацію на достовірність

І додав, що МОН хвилює питання того, що корупційні схеми витіснять з вишів людей, які справді готові навчатися. Тому й збільшили кількість місць на бюджеті.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.