facebook

Фінансовий портрет вчителя початкових класів: яка зарплата у 2024 році

Грошова винагорода за працю працівника навчальних закладів може змінюватися залежно від різних надбавок та доплат
В Україні доволі складна система визначення заробітної плати вчителям. Оскільки окрім базової ставки їм нараховують різні надбавки та доплати.

Редакція сайту Новини Pro пропонує з’ясувати, скільки отримує викладач молодших класів у 2024 році.

Від чого залежить зарплата вчителя
Наказ Міністерства освіти та науки України від 26.09.2005 № 557 передбачає, що окрім базової ставки розмір оплати праці педагога залежить від різних надбавок та доплат, їх існує близько 60. Найпопулярнішими є:

грошове винагородження за вислугу років. Чим довше освітянин працює, тим вище розмір надбавки, наприклад, від 3 років – 10%, 10 – 20%, 20 – 30%;
надбавка за класне керівництво (у 1-4 класах – 20%, у 5-11 класах – 25%);
доплата за перевірку зошитів, яка залежить від предмета та класу. Так, за перевірку письмових робіт учнів у 1-4 класах до основної ставки додається ще 15%;
престижність праці – до 30% посадового окладу;
кошти на оздоровлення у розмірі місячного окладу, коли вчитель йде у щорічну відпустку;
винагорода за сумлінну працю у розмірі одного посадового окладу.

Ще раз додамо, що вище були перелічені лише мала частина від усіх надбавок та доплат працівників навчальних закладів.

Яку зарплату платять вчителям молодших класів
Розібравшись з різними грошовими винагородами вчителів, можна перейти до основного: розміру заробітної плати вчителів початкової школи.

Вчитель зі стажем роботи від 3 років, який працює в загальноосвітній школі та має тарифний розряд 1-15, з педагогічним навантаженням 24 години на тиждень, отримує надбавку за перевірку зошитів у розмірі 15% та надбавку за класне керівництво у розмірі 20%, отримує заробітну плату у розмірі 15 936,47 гривні.

Читайте також:  Перелік рекомендованої МОН начальної літератури на 2023/2024 навчальний рік

При цьому важливо зазначити, що тут вказаний розмір заробітної плати до оподаткування. Тобто, насправді ця сума буде меншою.

Раніше ми повідомляли, хто з вчителів отримує найвищу заробітну плату. Також пропонуємо дізнатися, як працівникам навчальних закладів нараховується надбавка за вислугу років.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.