facebook

У яких випадках відстрочка від призову для вчителів не діятиме

Щоб педагог міг отримати відстрочку від мобілізації, він повинен відповідати певним критеріям
Під час загальної мобілізації в Україні вчителі можуть отримати відстрочку від призову, але існують певні вимоги, які необхідно виконати для цього. Зокрема, щоб педагог міг отримати відстрочку, потрібно виконати дві ключові умови.

Вони передбачені Законом України “Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію”.

Експертка ГО “Юридична сотня” Марія Звягінцева наголосила, що якщо діяльність фахівця не відповідає встановленим критеріям, відстрочка не застосовується. Проте більшість педагогічних працівників можуть на неї розраховувати, що важливо для збереження освітнього процесу та забезпечення безперервності навчання, особливо в нинішніх складних умовах.

Під час особливого періоду певні категорії громадян мають право на відстрочку від призову, серед яких:
наукові та науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають наукове звання чи ступінь;
педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, а також закладів загальної середньої освіти, за умови, що вони працюють у відповідних закладах за основним місцем роботи не менше ніж на 0,75 ставки.
Тобто для того, щоб педагог міг отримати відстрочку, необхідно дотримуватися двох основних умов. Перша умова – це те, що робота в закладі освіти повинна бути основною, а не виконуватися за сумісництвом. Друга умова – це зайнятість не менше 0,75 ставки. Якщо ці умови не виконуються, то відстрочка не застосовується. Наприклад, вчитель, який працює на пів ставки, не зможе отримати відстрочку через педагогічну діяльність, якщо, звісно, він не має інших підстав для цього.

Важливо зазначити, що для технічного педагогічного персоналу, який охоплює лаборантів, методистів, бібліотекарів та інших співробітників, така відстрочка не передбачена. Відстрочка надається лише науковим, науково-педагогічним та педагогічним працівникам різних освітніх закладів. Це означає, що більшість працівників, які не займаються безпосередньо навчальною чи науковою діяльністю, підлягають мобілізації.

Читайте також:  Справжнє чудо! “Я мало не впала! – згадує Люда”: п’ятирічний хлопчик заговорив, коли його приклали до мироточивої ікони

Таким чином, в умовах загальної мобілізації в Україні педагогічні працівники мають можливість отримати відстрочку від призову, якщо дотримуються певних умов. Проте технічний персонал закладів освіти не має такої можливості, що свідчить про різний підхід до різних категорій працівників в умовах мобілізації.

Раніше ми писали про те, які категорії українців не підлягатимуть мобілізації у червні. Також ми писали, скільки доведеться заплатити за ухилення від мобілізаційних процесів.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.