facebook

Тариф на світло має бути 8 грн: у Кабміні заявили, що подорожчання не покрило ринкову вартість

В уряді заявили, що українці з 1 червня сплачуватимуть за світло вдвічі менше за його ринкову вартість. Новий тариф названо результатом підрахунку найнижчої собівартості комунальної послуги.Поки побутові споживачі приходять до тями після підвищення тарифу на електроенергію, у Кабміні вже зробили заяву, що подорожчання було недостатнім. Як відомо, з літа 2024 року кіловат-година коштує 4,32 гривні замість 2,64 гривні.

За словами голови Кабміну Дениса Шмигаля, тариф розрахували, виходячи з найдешевшої собівартості Укргідроенерго та Енергоатому. До суми додали собівартість доставки електрики до споживачів. І тепер нова ціна є найнижчою з можливих у нашій державі. Проте цього мало.

“Навіть це підняття, воно не покрило ринкову вартість. Ринкова вартість електроенергії коливається сьогодні в районі 7−8 гривень”, – пояснив прем’єр-міністр.

За словами Шмигаля, Україна витрачає на забезпечення “низького” тарифу для населення близько 90 млрд грн. Вказано, що його буде зафіксовано на рік та повністю забезпечено субсидіями. Тим, у кого ця допомога на оплату комуналки вже оформлена, не потрібно нікуди звертатися. Перерахунок виплати проведуть автоматично.

Читайте також:  Чи будуть влітку масові відключення світла: в Раді зробили важливе уточнення

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.