“Діти пандемії” повинні вчитися в школі мінімум до 18 років
Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) стверджує, що розширення обов’язкової відвідуваності допоможе вирішити проблеми успішності та прогулів. За словами експертів, учнів варто залишати в школі до 18 років, щоб компенсувати прогули через ковід.
У звіті, який оприлюднило ОЕСР, зазначено, що пандемія створила значні проблеми для системи освіти в усьому світі. Тож нині фахівцям потрібно оцінити заходи, які вживаються щодо вирішення цих труднощів. Зокрема, одним із способів може стати збільшення терміну навчання, повідомляє The Telegraph.
Згідно з даними Міністерства освіти Англії, кожна пʼята дитина прогулює школу, тобто вони пропускають більше 10% днів навчання. З початку пандемії ця цифра подвоїлась.
Водночас у звіті ОЕСР значиться, що продовження тривалості навчання підвищує ймовірність остаточного завершення школи. Таким чином, зросте кількість учнів, які отримуватимуть вищу освіту.
Після пандемії Люксембург і Румунія прийняли таку політику.
Зокрема, у липні 2023 року парламент Люксембургу схвалив законопроєкт про збільшення терміну обов’язкового навчання в школі з 16 до 18 років. Він набуде чинності на початку 2026/2027 навчального року.
У Румунії ця зміна набула чинності в 2021/2022 навчальному році в рамках поступового збільшення обов’язкової освіти. Тепер це включає останні два роки старшої середньої освіти та останній рік дошкільної освіти.
Уповноважена у справах дітей Англії Рейчел де Соуза запевняє, що криза прогулів у школах є глобальною проблемою, і є багато уроків, яких можна навчитися у міжнародних колег.
Шукайте деталі в групі Facebook