facebook

Мобілізація жінок: хто у травні має стати на облік за новим законом

Йдеться про конкретні спеціальностіВже цього місяця, 18 травня, набуде чинності новий закон про мобілізацію. Зокрема, він містить норму про постановку на військовий облік деяких категорій жінок.

Обов’язково оновити військово-облікові дані після набуття чинності законом доведеться жінкам, які є за професією медиками або фармацевтами. Ця норма діє з 1 жовтня минулого року.

На облік мають стати представниці наступних спеціальностей:
фізична терапія;
медична та психологічна реабілітація;
громадське здоров’я;
фізична реабілітація;
промислова фармація;
санітарія та експертиза;
стоматологія;
медицина;
медсестринство;
фармація;
технології медичної діагностики та лікування;
біомедична інженерія;
біотехнології та біоінженерія;
професіонали патології;
токсикології;
фармакології;
фізіології та епідеміології.
У Міноборони є перелік військових спеціальностей. Жінки, які мають суміжну професію чи спеціальність, можуть стати на військовий облік добровільно. Це не є перешкодою для того, щоб залишити країну.

Хоча новий закон про мобілізацію декларує прагнення гендерної рівності, відправити на фронт представницю слабкої статі можуть лише за її добровільною згодою.

Зазначимо, що навіть якщо жінка-медик забажає добровільно мобілізуватися, їй можуть у цьому відмовити, якщо у неї є троє дітей або прийомна дитина молодше 18 років або ж дитина-інвалід. Також відмовлять приєднатися до ЗСУ одиноким матерям, у яких є дитина молодше 18 років.

Також не зможуть мобілізуватися родички загиблих чи зниклих безвісти, або тих військовослужбовців, які отримали звання «Герой України».

 

У мобілізації відмовлять дружинам інвалідів, жінкам, які не підходять за станом здоров’я, заброньовані або проходять навчання у виші на денній формі навчання.

Зазначимо, що базова служба, яка прийшла на зміну строковій, для жінок в Україні також є добровільною. За даними видання The Times, у ЗСУ сьогодні служить близько 46 тисяч жінок, що становить трохи більше ніж 7% від загальної кількості військовослужбовців.

Читайте також:  "Два тижні пекла за сім хвилин": у мережі з'явився відеощоденник мешканки Маріуполя, яка врятувалася дивом

 

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.