facebook

Лікарчук про 12-річну систему освіти: випускники не повинні закінчувати школу в дітородному віці, Європа це врахувала

Екскерівник Українського центру оцінювання якості освіти та доктор педагогічних наук Ігор Лікарчук запевняє, що випускники не мають закінчувати школу у 19 років, відповідаючи на питання про запровадження реформи старшої школи.За його словами, додати один рік потрібно “знизу” і наводить у приклад Європу, де навчання починається з 3-5 років, аби учні не виходили із закладу освіти у дітородному віці.

Екскерівник Українського центру оцінювання якості освіти та доктор педагогічних наук Ігор Лікарчук запевняє, що випускники не мають закінчувати школу у 19 років, відповідаючи на питання про запровадження реформи старшої школи. За його словами, додати один рік потрібно “знизу” і наводить у приклад Європу, де навчання починається з 3-5 років, аби учні не виходили із закладу освіти у дітородному віці.

Про це освітянин розповів в інтервʼю OBOZ.UA. Він зауважив, що якість освіти залежить від мотивації отримати якісні знання та продуктивної роботи вчителя.

“Ми чи не єдина країна в Європі, в якій немає 12-річки. Але при цьому соромʼязливо мовчимо, що в інших країнах відлік 12 років розпочинається із 3,4,5 років. Щоб випускники не закінчували 12-річку в дітородному віці… Між іншим, коли лише починали говорити про 12-річку, то я особисто наполягав і переконував у тому, що один рік потрібно додати знизу… Це також дуже важливий мотиваційний чинник: чи варто дитину віддавати до школи, яку вона закінчить майже у 19 років”, – зазначає Лікарчук.

Читайте також:  Шкарлет сказав, чи продовжиться дистанційка після літніх канікул

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.