facebook

Лікарчук дав чотири поради, як мотивувати молодих педагогів йти працювати в школу

Колишній очільник Українського центру оцінювання якості освіти та професор Ігор Лікарчук запевнив, що є чотири шляхи навернення молодих вчителів до школи.Перше, і одне з основних, – це суттєве підвищення зарплати та відмова від рівностей у її нарахуванні. Крім того, потрібно створювати нову систему оцінювання якості роботи педагогів. При цьому варто враховувати успіхи школяра у русі на шляху здобуття освіти.

Про це Лікарчук розповів в інтервʼю OBOZ.UA.

Він зазначив, що варто перестати звинувачувати вчителів у всіх проблемах, формувати повагу до педагогів та їхньої професії зовні. І це має відбуватися не у вигляді подяк або грамот, а у зацікавленості влади у праці цих фахівців.

“Перестати звинувачувати вчителів у всіх проблемах освіти й вихованні дітей. Формування поваги до вчителя та вчительської професії має відбуватися зовні. І не у формі вручення подяк і грамот два рази на рік, а у щоденній зацікавленості всіх владних структур у вчительській праці. Маю на увазі не працю вчителів із прибирання парків, вулиць чи кладовищ, а зацікавлення у їхній освітній діяльності”, – каже освітянин.

Крім того, на думку Лікарчука, варто перейти до нової схеми прийому випускників для здобуття педагогічної освіти. Зокрема, потрібно сформувати інтерес до педагогічної праці в підлітків у школі та приймати до університетів на основі професійно орієнтованих тестів. Змінити підготовку в закладах вищої освіти на більш сучасну та забезпечити вчителів проходженням інтернатури.

Також треба надавати вчителю більше свободи та звільнити його від виконання не властивих функцій (МАН, олімпіади, конкурси, огляди різноманітні шоу). Тобто, за словами Лікарчука, не заважати педагогу працювати і забезпечувати результат.

Він зауважив, що на відновлення престижності праці вчителя необхідно стільки ж часу, скільки вона руйнувалась. Він запевняє, що швидким цей процес не буде, і він потребує великої і постійної роботи.

Читайте також:  Учителів змусять повернути державну допомогу 6500 гривень, яку їм помилково виплатили

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.