facebook

В Україні скасують 11-річне навчання у школі і відправлять половину учнів до ПТУ

Тривалість навчання у школі вже не становитиме 11 років. Вона буде або меншою, або більшою. Водночас кількість предметів скоротять, щоб розвантажити учнів. При цьому до старших класів приймуть лише половину випускників базової школи, решта – піде в ПТУ.



Такий етап освітньої реформи почнуть втілювати вже з 2027 року. Про це йдеться на офіційному сайті Міносвіти.

Обов’язкова шкільна освіта становитиме 9 років, упродовж яких учні у молодшій та у середній школі здобуватимуть базові знання із багатьох предметів. Згодом, після закінчення 9-річки, хтось відправиться в ПТУ, а хтось піде навчатись до старшої школи, яка функціонуватиме у вигляді академічних ліцеїв. Термін навчання у старшій школі становитиме 3 роки, а загалом повне шкільне трирівневе навчання триватиме 12 років.

Зараз в Україні лише 35% випускників 9 класів ідуть у заклади профтехосвіти. Більшість батьків та їхніх дітей воліють поступати до вишів, щоб отримати диплом вишу. Однак повоєнна Україна, втім, як і теперішня, не потребуватиме такої кількості “білих комірців”. Натомість будуть дуже потрібні робочі руки та спеціалісти із робітничою кваліфікацією.

Отже, в Міносвіти мають на меті збільшити кількість випускників середньої школи, які йтимуть після 9 класів у профтехосвітні заклади. Таких має бути як мінімум 45%, а згодом і більше.

“Наша мета – щоб діти отримали насправді якісну освіту по тих предметах і профілізації, які їх цікавлять. Завдання початкової і середньої школи – дати загальні базові знання. А після йтиме профілізація – те, що в Америці називається High School, що є і в Британії, Польщі, Німеччині тощо. У нас попереду відновлення України, нам все більше потрібні робочі спеціальності”, – зазначила секретарка Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Наталія Піпа.

Читайте також:  У школах запроваджуються нові суворі правила: справа дійде до поліції

Що стосується старшокласників, які з 10 по 12 клас навчатимуться в академічних ліцеях, то вони також будуть професійно орієнтовані. Їх поділять на три кластери: STEM, мовно-літературний та суспільно-гуманітарний. Програма в ліцеях включатиме як вузькопрофільні предмети з обраної спеціальності, так і інтегровані курси.

Певний час буде відведено на вивчення обов’язкових, спільних для всіх, предметів. Однак поступово на них будуть відводити менше годин навчання. А натомість на профільні предмети даватимуть дедалі більше часу.

У ліцеях формуватимуть фіксовані класи для вивчення загальних предметів. А для засвоєння предметів з обраної спеціальності будуть сформовані міжкласні групи.

Крім того, у старшій школі скоротять кількість предметів. Якщо зараз діти вивчають 17 предметів, то після реформи їх залишиться не більше 11-12. Це дозволить розвантажити підлітків від зайвої інформації, і дасть їм змогу на поглиблене вивчення того, чому вони мають намір присвятити доросле життя.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.