facebook

Зростуть зарплати вчителів: на скільки варто очікувати підвищення освітянам

Вчителів у цьому році чекає збільшення зарплати. Про це повідомив Міністр освіти та науки України Оксен Лісовий.Він заявив про збільшення обсягу коштів у освітній субвенції, яка в основному спрямована на оплату праці вчителів. За його словами, цього року сума цієї субвенції зросла на 15,5 мільярдів гривень.

Лісовий також наголосив на офіційному зростанні зарплати педагогів у два етапи: на 10% з 1 січня та на 12,6% з 1 квітня цього року. Він підкреслив, що середня заробітна плата вчителів залежить від їхньої категорійності, навантаження та стажу роботи.

Зазначається, що у 2023 році середня зарплата вчителів становила приблизно 13 тисяч гривень. Проте міністр раніше повідомляв про плани підвищення цієї суми: до 14 тисяч гривень з січня 2024 року та до 16 тисяч гривень з квітня того ж року.

Лісовий також наголосив, що підвищення зарплати вчителям вимагає значних витрат, але він сподівається, що Міністерство освіти знайде необхідні кошти. Він також зазначив, що важливо впровадити інструменти мотивації для вчителів, переглянувши методи підвищення кваліфікації.

Читайте також:  Дмитро Ламза: Збільшення навантаження є геноцидом. Велика загроза вчителям

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.