Чи збільшиться посадовий оклад педагогів у 2024 році
Профспілка працівників освіти звернулася до Кабінету Міністрів щодо диференціації заробітної плати вчителів, з урахуванням професійної кваліфікації, складності, важливості та відповідальності їхньої роботи.
Заяву щодо зарплат освітян профспілка зробила зважаючи на збільшення розміру мінімальної заробітної плати з 1 квітня до рівня 8000 грн. Через це у профспілці наполягають на прийнятті постанови про встановлення посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС (єдиної тарифної сітки) у розмірі 3600 грн. На сьогодні посадовий оклад педагогічного працівника найвищої кваліфікаційної категорії за 14 тарифним розрядом ЄТС становить 7732 грн і є нижчим на 268 грн від мінімальної зарплати.
За 14 тарифним розрядом оплачуються також:
-висококваліфіковані викладачі,
інші педагоги закладів фахової передвищої та професійно-технічної освіти;
-керівники шкіл, де навчається до 300 учнів;
-директори переважної більшості ясел-садків.
Керівникам закладів позашкільної освіти посадові оклади передбачені на рівні 13 тарифного розряду, що на 747 гривень нижче мінімальної зарплати.
Керівникам закладів професійно-технічної та фахової передвищої освіти з кількістю учнів та студентів до 300 людей, посадовий оклад встановлюється 15 тарифним розрядом в розмірі 8243 грн.
Додамо, що Міністерство освіти і науки наразі не готове презентувати реформу підвищення заробітних плат учителів. Про це повідомив міністр освіти та науки Оксен Лісовий. За його словами на заваді стоять фінансові та політичні фактори.
Лілія Орел
Шукайте деталі в групі Facebook