facebook

Чи готове суспільство до впровадження профільної школи

Шоу, мильні бульбашки та гарні фотки у соцмережах – це наше «всьо» в освіті… А якщо ще шоу присмачується іноземними «звьоздами», які не знають і не розуміють ні української освіти, ні української ментальності, то і результати відповідні.Як згадаю, скільки таких «звьозд» за останні роки нас переконували і навчали, як, образно кажучи, пересадити в український освітній ґрунт чужоземну освітню пальму, то у нас давно в освіті мали б рости гігантські пальмові ліси з освітніми бананами. Але пальмових лісів немає, а в освіті розруха є, і велика.

Тож не знаю, як кого, але на мене аргумент про зарубіжних експертів давно не діє. Їм радити – не проблема. Балакати вміють.

Проблема у нас – будувати профільну школу в країні, яку ворог системно знищує багато років. І невідомо, що буде до 2027 року. І якою ціною нам дістанеться Перемога, у яку я щиро вірю і якої щиро чекаю. Як і ми всі.

А ще, мабуть, варто не забувати і про те, що профільної школи ніколи не буде, якщо не буде мотивації в учнів навчатися в ній, а у вчителів – працювати.

Тому хвилює питання: «А чи суспільний запит на профільну школу хтось бачив? Хтось проводив загальнонаціональні дослідження, вивчав суспільну думку, думки батьків дітисьок, які гіпотетично будуть навчатися в профільній школі? Де вони?»

Чи готове наше суспільство до необхідності сприйняти ідею та впроваджувати профільну школу? Адже хотіння чиновників і суспільства – далеко не одне й те саме.

Або… Можливо, хтось знає, чи є у нас черга бажаючих стати студентами педуніверситетів, а теперішні їхні випускники уже біжать у заклади освіти, щоб швидше стати до учительської кафедри?

Читайте також:  Деякі франківці хочуть, щоб їхні діти навчалися дистанційно. Мер доручив транслювати уроки

Я такої інформації не маю. Але точно знаю, що до 2027 кількість вчителів-пенсіонерів та педагогів передпенсійного віку, на яких ще якось тримається сьогоднішня освіта, скоротиться дуже потужно.

Хто працюватиме в профільній школі? Ті, хто під час цьогорічного сертифікаційного іспиту шукали правильну відповідь на питання, які вазони потрібно ставити на підвіконня в класі при палючому сонці? Чи ті, хто задля полегшеного проходження атестації, подався у т. з. «освітні експерти»?

Щось я не чув, чи у нас вже почали підготовку вчителів для профільних шкіл? Як мені здається, більшість педуніверситетів готують вчителів, образно кажучи, до роботи в школі, котра за духом і стилем лишилася «совєтською».

Бо іншого не вміють робити. Та і студентів – катма. А підготовка вчителів для роботи в профільній школі – це зовсім інше, якщо, звичайно, розуміти, що профільна школа – не поєднання дитячого садка, початкової школи, гімназії та ліцею під одним дахом, як воно є сьогодні, і буде ще дуже довго. Адже окремих приміщень для профільних шкіл ще довго будувати не зможемо…

Іншими словами: то про що розмова? Чи це буде чергова красива презентація чергових ідей заїжджих «звьозд» і доморощених агентів змін?

Автор: Ігор Лікарчук, екскерівник Українського центру оцінювання якості освіти.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.