facebook

Зарплата вчителів в Україні зросла

З 1 квітня в Україні зросла зарплата вчителів. Раніше це анонсували у Міносвіти.Це другий етап підвищення оплати праці педагогів у цьому році. Перший відбувся 1 січня відповідно до ухваленого Держбюджету на 2024 рік, зазначає Освіта 24.

Зарплати вчителів зросли
Так, з 1 квітня виплати освітянам зросли на 12,6%.

Раніше міністр освіти та науки України Оксен Лісовий зазначав, що у середньому вчителі після підвищення на І етапі отримуватимуть 14 тисяч гривень. А з 1 квітня – після ІІ етапу підвищення – вже 16 тисяч гривень.

Зауважимо також, що очільник українського уряду Денис Шмигаль заявляв, що середньомісячна зарплата вчителя вищої категорії зросте з 14,4 тисячі гривень до 17,4 тисячі гривень.

Загалом виплати підвищили на 21%.

Мінімальна зарплата також зросла
Зауважимо при цьому, що з 1 квітня мінімальна заробітна плата в Україні також знову зросла – з 7 100 гривень до 8 000 гривень.

З 1 січня 2024 року розмір мінімальної зарплати в Україні зріс з 6 700 гривень до 7 100 гривень.

Чи очікувати вчителям суттєвого збільшення зарплати
Днями очільник Міносвіти Оксен Лісовий повідомив, що підвищення зарплати вчителям потребує колосальних сум. І сподівається, що відомство їх знайде.
Водночас посадовець додав, що МОН має запровадити інструменти мотивації вчителя в цілому: переглянути інструменти і підходи підвищення кваліфікації.
Лісовий також зауважив, що відомство працює над розв’язанням цієї проблеми.

Читайте також:  У школі відмовляються визнати сертифікацію вчителя: чому це незаконно

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.