facebook

Кому зі студентів залишать відстрочку від мобілізації: у Раді дали пояснення щодо нового закону

Після ухвалення нового закону про мобілізацію деякі студенти вже не матимуть відстрочки – це стосується тих військовозобов’язаних, які здобувають другу вищу освіту. Однак для декого відстрочка все ж таки збережеться.
male students with a teacher in classroom

Про це заявила народна депутатка України від фракції “Слуга Народу” Юлія Гришина, інформує “Новини.LIVE”.

За її словами, зміни торкнуться й аспірантів, однак їхнє право на відстрочку, ймовірно, залишиться.

Гришина наголосила, що закон потребував доопрацювання, оскільки багато чоловіків вдруге вступили до вузів з метою ухилення від мобілізації.

“Я завжди стою на захисті системи освіти, але як народний депутат повинна займати державницьку позицію, як би не хотілося всіх захистити і прикрити. Тут як із заочною формою навчання: кожну проблему слід вирішувати грамотно, попрацювати над нею. Заборонити — це дуже просто, але не завжди розумно”, — сказала вона.

До ухвалення нового закону про мобілізацію, здобувачі другої вищої освіти ще мають право на відстрочку, однак після його ухвалення цю норму буде скасовано.

Вона також пояснила нові правила щодо аспірантів.

“Щодо аспірантів, то колеги з комітету оборони закінчили поблоковий розгляд питань і попередньо прийнято рішення, що аспіранти матимуть відстрочку від мобілізації, незалежно від того, хто за них платить: держава чи вони самостійно. Це рішення не остаточне, але має бути підтриманим”, — резюмувала народна депутатка.

Читайте також:  Кабмін оновив правила перетину кордону для студентів

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.