facebook

Який розмір надбавки за престижність праці виплачується педагогічним працівникам з урахуванням НУШ

Який розмір надбавки за престижність праці виплачується педагогічним працівникам з урахуванням НУШ.Надбавка за престижність праці — це надбавка, яку виплачують педагогічним працівникам відповідно до постанови КМУ від 23.03.2011 № 373 «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I — II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» (далі — постанова № 373) з метою підвищення престижності праці педагогічних працівників. Надбавку встановлюють у граничному розмірі 30 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати), але не менше 5 відсотків, педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування. У розмірі не менше 25 відсотків встановлюється педагогічним працівникам інклюзивно-ресурсних центрів.

З 1 січня 2018 р. надбавка в розмірі не менше 20 відсотків встановлюється:

керівникам шкіл, в яких апробують державний стандарт початкової освіти відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти “Нова українська школа” на період до 2029 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. N 988,

їх заступникам, посади яких віднесені до посад педагогічних працівників, вчителям таких шкіл.

‼️Розмір надбавки встановлюється керівником закладу (установи) у межах фонду оплати праці.

Зазначену надбавку педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти, як і всі інші складові їхньої заробітної плати, виплачують за рахунок видатків освітньої субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам.

Освітня субвенція на 2024 рік складає 103, 2 млр. грн. якщо порівняти з 2023 роком (87,5 млрд грн).

Отже, керуючись вищевикладеним:

1. Надбавка за престижність праці встановлюється керівником закладу у межах фонду оплати праці, у граничному розмірі 30 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати), але не менше 5 відсотків.

Читайте також:  Уряд ухвалив нову 10% надбавку вчителям – хто її отримає

2. Надбавка у розмірі не менше 25 відсотків встановлюється педагогічним працівникам інклюзивно-ресурсних центрів.

3. Надбавка за престижність праці в розмірі не менше 20 відсотків встановлюється за апробацію «НУШ».

За впровадження Концепції «НУШ» окремо надбавка не виплачується, але педагогічним працівникам, які реалізовують Концепцію «НУШ» надбавка встановлюється від 20 до 30 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати).

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.