facebook

Штормитиме три дні: українців попередили про сильні магнітні бурі – названо дати

Згідно Центру прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США, з 11 по 13 січня очікуються потужні магнітні бурі. Водночас не очікується значного підвищення геомагнітної активності.



Геомагнітні бурі поділяються на рівні потужності, що вимірюються К-індексом, який може змінюватись від 2 до 9. Чим вище значення К-індексу, тим сильніше буря та її вплив на людей і техніку.

Сьогодні, 11 січня, очікується геомагнітна активність з К-індексом 3, що відповідає слабкій магнітній бурі, не здатній вплинути на людське самопочуття.

Завтра, 12 січня, активність опуститься до рівня К-індексу 2, а магнітосфера повернеться до нормального стану.

Однак, 13 січня очікується невелике підвищення сонячної активності з К-індексом 3, але без значних наслідків.

Як магнітні бурі впливають на здоров’я?
Магнітні бурі можуть впливати на здоров’я людей у ​​вигляді деяких фізіологічних та психологічних змін. Зокрема, магнітні бурі асоціюються з такими можливими впливами на організм людини:

Сон та емоційний стан: Магнітні бурі можуть впливати на систему сну та емоційний стан, викликаючи безсоння, тривожність, дратівливість, втому та інші психологічні чи емоційні стани.

Головні болі та гормональний дисбаланс: Деякі люди можуть відчувати головний біль, зміни артеріального тиску і навіть різні симптоми, пов’язані з гормональним дисбалансом.

Кардіоваскулярні проблеми: Деякі дослідження пов’язують магнітні бурі з посиленням серцевих захворювань, таких як аритмія та ішемічна хвороба серця.

Мігрені: Деякі люди можуть відчувати посилення або початок мігрені під час магнітних бур.

Загальний стан здоров’я: Для деяких людей магнітні бурі можуть спричиняти загальну слабкість, погіршення самопочуття, труднощі з концентрацією уваги.

Як захиститись від магнітних бур?
Для захисту від потенційних впливів магнітних бур можна зробити кілька кроків:

Читайте також:  Померла Людмила Янукович - ЗМІ

1. Необхідно стежити за прогнозами та попередженнями про магнітні бурі, щоб бути готовим до них.

2. Важливо підтримувати зв’язок з інформаційними ресурсами та урядовими агентствами для оновлень та рекомендацій щодо магнітних бур.

3. У разі виникнення симптомів, пов’язаних із геомагнітними бурями, необхідно проконсультуватися з медичними фахівцями.

4. Необхідно бути готовим до можливих відключень електроенергії, провівши необхідні запобіжні заходи та маючи запаси харчування та інших необхідних матеріалів.

5. Важливо бути готовим до можливих проблем з навігаційним обладнанням, таким як GPS, та мати запасні засоби для навігації та орієнтації.

6. Особливо важливо приготуватися до магнітних бур, якщо ви живете в регіонах, де вони найімовірніші – близько до полюсів або в прибережних районах, і бути готовим до можливих впливів на здоров’я та технології.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.