facebook

Як вчителі повинні реагувати на зауваження батьків

Нині батьки не лише беруть участь у шкільному житті дитини, але й активно співпрацюють з учителем. Проте іноді між педагогами та батьками можуть виникати непорозуміння. Читайте корисні поради про те, як вчителю реагувати на зауваження батьків.Джерело: “Всеосвіта”

За словами експертів, на робочому місці педагог має діяти в межах своїх посадових обов’язків та повноважень, тому важливо одразу пояснити це батькам.

Як вчителю реагувати на зауваження батьків
Вчителька Ольга Володимирівна поділилася нескладним алгоритмом поведінки у деяких типових ситуаціях. Наприклад:

Якщо хтось у батьківському колективі незадоволений діями вчителя
У такому випадку не треба одразу викликати цих батьків на індивідуальну зустріч. Доречно спочатку обговорити це питання у батьківському чаті або на батьківських зборах. Так ви уникнете “бунту” незадоволених і дізнаєтесь, чи має ще хтось подібні претензії.

Якщо батьки особисто підійшли з певним проханням чи зауваженням
Тоді призначте окремий час зустрічі для обговорення ситуації. Не потрібно проводити розмову на сходах біля школи, у коридорі чи намагатися швидко розв’язати це питання за кілька хвилин.

Водночас, якщо ви узгодите індивідуальну зустріч, то зможете спокійно підготуватися (наприклад, порадитись з колегами, адміністрацією тощо).

Як поводитися на зустрічі? За словами експертки, насамперед дайте можливість батькам висловитись – не перебивайте, не використовуйте уточнювальні запитання, не коментуйте, а просто слухайте.

Після того, як батьки виговорились, обов’язково проясніть для себе ті моменти, які не зрозуміли, щоб ситуація стала максимально прозорою. І коментуйте питання з позиції вчителя: “Я, як педагог, вважаю…” та з позиції батьків: “Як мама, я розумію ваші почуття…” тощо,
– додала вона.

Запропонуйте варіанти розв’язання проблеми
Тут вчителю бажано мати не один варіант розвитку подій, а декілька. Дозвольте батькам побачити ситуацію з різних сторін та змоделюйте розвиток подій у перспективі.

Читайте також:  Вчителів чекають серйозні зміни: Оксен Лісовий зробив гучну заяву

Окрім того, батьки мають дійти згоди між собою та обрати найбільш вдалий розвиток подій. Якщо ж “щасливого кінця” не передбачається, то залучіть до розмови шкільного психолога або директора чи завуча.

Що не варто робити під час розв’язання конфліктних ситуацій з батьками:

Підтримувати рішення батьків, з яким ви категорично не погоджуєтесь, щоб врегулювати конфлікт.
Приховувати важливі події від адміністрації.
Обговорювати ситуацію з учнями – така поведінка буде недоречною.
До слова, в Україні універсальний прояв ввічливості до вчителя – учні встають під час того, як педагог заходить до класу. Водночас в інших країнах учителю можуть кланятися або навіть цілувати руки.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.