facebook

Цій категорії українців можуть скасувати виплату пенсій: в чому причина

Під час війни багатьом українським пенсіонерам припинили виплату пенсій. При цьому процес не припиняється. І деякі громадяни ще не знають, що через певний час їм також можуть припинити виплати. Проте скасування пенсій можна уникнути.Стала відома причина скасування пенсій багатьом українцям: за півроку можна позбутися виплат – today.ua
Що може стати причиною скасування виплати пенсій, та як відновити нарахування, розповіла заступниця міністра соціальної політики Дар’я Марчак.

Під час війни багато пенсіонерів змінили місце проживання, переїхавши до безпечніших регіонів України. Водночас хтось залишився в окупації, а хтось і зовсім виїхав за кордон. Таким чином, для багатьох громадян пенсійного віку змінився звичний спосіб життя, до якого входило і щомісячне отримання пенсії.

Через це не всі українські пенсіонери тепер регулярно одержують свої пенсійні виплати, у тому числі й ті, що приходять їм на банківські картки. Проте багатьом громадянам гроші на карти вже перестали приходити, і вони занепокоїлися, що держава скасувала їм виплату пенсії.

Скасування пенсій – це лише тимчасовий захід, заспокоїла співгромадян Дар’я Марчак. Він застосовується в тому випадку, якщо пенсіонер протягом півроку не отримував своєї пенсії. Тобто якщо він понад 180 днів не звертався за своїми грошима в Укрпошту, або не знімав гроші з пенсійної картки. Тоді нарахування пенсії йому припиняють. Причому така норма виникла не з початком війни, вона існувала й раніше.

“Насправді механізм працює вже давно, багато років, і це постійна практика того, як працює система соціальних виплат і пенсій. А зараз ми навпаки працюємо над тим, щоб послабити та зробити цей механізм більш простим та адаптованим для тих громадян, які перебувають за кордоном або в зоні бойових дій, і які мають проблеми з реалізацією цього механізму”, – поділилася чиновниця.

Читайте також:  Пенсіонерів почали готувати до літньої зміни виплат: що чекати

Стала відома причина скасування пенсій багатьом українцям: за півроку можна позбутися виплат

При цьому вона наголосила, що як тільки пенсіонер вийде на зв’язок із Пенсійним фондом, йому відновлять виплату.

Як відновити виплату пенсії
Щоби пенсію знову почали виплачувати, пенсіонеру потрібно буде пройти фізичну ідентифікацію.

Це можна зробити кількома способами:

звернувшись до відділення ПФУ або банку з документами, що засвідчують особу та право на пенсію;
пройшовши відеоідентифікацію Пенсійним Фондом;
надіславши листа Пенсійному Фонду;
за допомогою порталу “Дія. Підпис”.
Якщо пенсіонер тимчасово перебуває за кордоном, то для ідентифікації він може звернутися з документами до консульства.

Проте, щоб уникнути цих додаткових процедур, все ж таки краще вчасно знімати гроші зі своєї пенсійної картки або робити з неї хоча б раз на декілька місяців якісь перекази грошей. Наприклад, сплатити комуналку або зробити грошовий переказ.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.