facebook

Ура! Тарифи на електроенергію підвищать удвічі вже з 1 червня: Це Перемога?!

Енергореформа на маршіЩе в березні-квітні повідомлялося, що платіжка за електрику в Україні може в середньому зрости вдвічі: з нинішніх 240 грн на місяць до 470 грн.

Припускалося, що це може статися за тарифу 2,8 грн/кВт-год. Так от:

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) офіційно внесла пропозиції щодо визначення з 1 червня єдиного тарифу на електроенергію для побутових споживачів на рівні 2,88 грн/кВт-год (з ПДВ) у рамках першого етапу коригування цін.

Про це повідомляє Енергореформа з посиланням на лист в Міненерго за підписом в.о. голови регулятора Руслана Кайдаша.

«НКРЕКП надає пропозиції щодо внесення змін до положення про покладення спецобов’язків із забезпечення доступності електроенергії для побутових споживачів (ПСО) з 1 червня 2023 року із впровадженням першого етапу коригування цін на електроенергію із застосуванням єдиної ціни без диверсифікації за обсягами споживання на рівні 2,88 з ПДВ», – йдеться у листі.

Також в НКРЕКП додають, що підвищення тарифу дозволить покращити фінансові показники НАЕК «Енергоатом» та ПрАТ «Укргідроенерго», які є основними виконавцями ПСО, коштом яких покривається різниця в ринковій ціні е/е, що становить зараз приблизно 6 грн/кВт-год, та тарифами для населення, зазначає Енергореформа.

Водночас підкреслюється, що єдиним дієвим способом стабілізації механізму ПСО залишається поступове приведення цін до ринкового рівня.

Читайте також:  Ціна на електроенергію зросте з 1 серпня. НКРЕКП ухвалила суперечливе рішення

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.