facebook

Лікарняні з 2023-го нараховуватимуть по-новому: Подробиці

Віднині Пенсійний фонд вважається уповноважуючим органом при тимчасовій непрацездатності громадянина. (Портал  ТОВ «Всеосвіта»)


З нового року, тобто від 1 січня 2023 року Пенсійний фонд України є уповноваженим органом управління в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства соціальної політики.

Перерахунок коштів роботодавцям здійснюватиметься швидше — за три дні замість 10 після надходження заяви-розрахунку.

Для отримання фінансування за лікарняними від Пенсійного фонду України роботодавцю, як і раніше, необхідно подати заяву-розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам кошти.

Форма заяви-розрахунку залишилась незмінною.

Умови здійснення виплат за лікарняними працівникам залишилися незмінними.

Оплата лікарняних здійснюється роботодавцем, як і раніше, — п’ять днів за рахунок власних коштів, починаючи з шостого дня — за рахунок страхових коштів.

У випадку лікарняних внаслідок нещасного випадку на виробництві — з 18 дня непрацездатності.

З 2023 року скорочено час, протягом якого роботодавцям за поданими заявами-розрахунками мають надходити страхові кошти для виплати лікарняних від Пенсійного фонду України.

Раніше Фонд соціального страхування України перераховував кошти роботодавцям протягом 10-ти днів після надходження заяви-розрахунку. З 2023 року Пенсійний фонд України має здійснювати таке фінансування протягом трьох днів після надходження заяви-розрахунку.

Заява-розрахунок подається до Пенсійного фонду України через особистий електронний кабінет страхувальника на вебпорталі електронних послуг.

Функціонал пункту меню «Заяви-розрахунки» особистого кабінету страхувальника дає можливість пошуку та перегляду заяв-розрахунків згідно визначених критеріїв:

період реєстрації листків непрацездатності;

тип заяви-розрахунку (за електронними листками непрацездатності);

здійснення формування (редагування) та відправки заяви-розрахунку до Пенсійного фонду України.

Під час формування заяви-розрахунку використовується інформація з електронного листка непрацездатності та Реєстру застрахованих осіб.

Читайте також:  Настільки злою я не була ще ніколи: “З чоловіком давно живемо за кордоном, і ось приїхали до мами погостювати"

Окрім того, до заяви-розрахунку можна додавати коментарі, пояснення та, за необхідності, скановані копії документів, які можуть бути використані при прийнятті рішення щодо фінансування.

Роботодавцям варто звернути увагу:
для поліпшення якості обслуговування та пришвидшення автоматизованого опрацювання заяв-розрахунків максимальну кількість листків непрацездатності в одній заяві-розрахунку обмежено до 200 штук;

для уникнення помилок при заповненні заяви-розрахунку використання лапок у назві суб’єкта господарювання не допускається;

роботодавцям для подання заяв-розрахунків не потрібно укладати з Пенсійним фондом України договір про визнання КЕП (кваліфікованого електронного підпису), як це було передбачено раніше у взаємовідносинах із ФССУ (Фондом соціального страхування);

роботодавці, які з певних причин не можуть користуватись електронним кабінетом на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України, можуть скласти заяву-розрахунок у паперовій формі та подати її до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.