facebook

У Чернівецькій області батько відмовився від школи для своїх чотирьох дітей, бо “вони не раби”

У Чернівецькій області 41-річний житель села Самакова забрав дітей зі школи, бо “вони не раби” та “нікому нічого не винні”. Він упевнений, що соціум справляє негативний вплив на їхній розвиток.

Скріншот з онлайн-трансляції засідання суду


Чоловіка оштрафували на 850 гривень. Таке рішення ухвалив Путильський районний суд.

41-річний Дмитро Поп’юк – житель села Самакова Конятинської громади Вижницького району. Він відмовився від школи для своїх чотирьох дітей. У нього:

син 2013 року народження;

син 2009 року народження;

донька 2007 року народження;

син 2004 року народження.

Дмитро Поп’юк прийшов на суд без адвоката – він захотів представляти сам себе. Чоловік одразу повідомив, що винним себе не визнає.

Він пояснив суду, що визнає лише “природний закон життя, який не має права переступати ніхто”. А суспільство “переступило цей закон, створивши інші закони – соціальні”. Він переконаний, що соціум справляє негативне враження на його дітей.

На конкретне запитання судді, чому діти не ходять до школи, Дмитро Поп’юк сказав: “Мої діти мають повний вибір. Вони – не раби. Вони нікому нічого не повинні”.

На зауваження судді, що він як батько зобов’язаний забезпечити дітей освітою, чоловік сказав, що вони отримують сімейну освіту.

“А це вище, ніж освіта соціальна. Я відмовився від школи. Я свідомо написав заяву – “відмовляюся від соціального навчального впливу на формування свідомості моїх дітей”, – сказав Дмитро Поп’юк.

Ще він розповів суду про свого сина Матвія, хворого на невиліковну хворобу муковісцидоз. Причиною хвороби він вважає “порушення природного закону життя”. І відмова від школи, на його думку, один із кроків, який допоможе виправити ситуацію.

Путильський райсуд визнав чоловіка винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП – “невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей”. Дмитра Поп’юка оштрафували на 850 грн. Також він має заплатити судовий збір у розмірі 454 грн.

Читайте також:  З 1 вересня школи не буде? Новий керівник Міносвіти розказав, до чого готуватися батькам і дітям

Він одразу попередив, що буде звертатися до судів вищої інстанції, аби відстояти своє рішення забрати дітей зі школи. Ймовірно, на навчання своїх дітей батько не збирається відправляти.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.