У Калуші з 20 жовтня дистанційне навчання, а дитячі садки — закривають
19 жовтня в Калуші відбулося позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Ішлося про проблеми, пов’язані з початком опалювального сезону та ситуацію в закладах освіти, інформують “Вікна”.
Станом на цю дату немає опалення ні від котелень, ні від Калуської ТЕЦ. Тепло є лише в тих бюджетних установах, які мають котельні на твердому паливі.
Як повідомила начальниця міського управління освіти Ірина Люклян, у закладах освіти — ситуація нездорова. Повноцінно опалюються лише окремі заклади, які отримують тепло з альтернативних джерел. А саме: Вістівська і Кропивницька гімназії, Ріп’янський і Голинський ліцеї, Калуський ліцей №1 і дошкільний заклад «Пролісок» в Кропивнику.
Інші заклади освіти, за словами Ірини Люклян, мають власні газові котельні, отримують тепло з котелень Калуша або від Калуської ТЕЦ, але його поки що немає. Відтак тут температура в приміщеннях є неприпустимо низькою: від 10 до максимум 16 градусів за Цельсієм. Особливо критичним є стан справ в дитячих садочках, де діти перебувають увесь день, у тому числі і сплять. Тож зараз тут вмикають електрообігрівачі, однак ними вдається підвищити температуру максимум до 17 градусів за Цельсієм. У разі похолодання, яке прогнозують вже з 21 жовтня, обігрівачі не допоможуть.
Щодо початку опалюваного сезону від котелень, то, як повідомив директор КП «Калуська енергетична компанія» Петро Шевчук, до 1 листопада опалення від котелень не буде. За його словами, всі мережі заповнені, а котельні будуть запущені тіки після укладання договору на постачання газу за пільговою ціною з НАК «Нафтогаз України». Однією з умов є договір банківського списання, який для всієї країни він буде розроблений не раніше 23 жовтня. Окрім того, 26 жовтня виконком ще має затвердити тарифи на теплопостачання для комунального підприємства. Тож запустити котельні можна буде з 1 листопада. За словами Петра Шевчука, розпочати транспортування тепла від Калуської ТЕЦ можна будь-коли.
За рішенням комісії, з 20 жовтня заклади загальної середньої освіти, які опалюються газом, переходять на дистанційне навчання. Це Калуська і Мостищенська філії ліцею №10, Сівка-Калуська, Студінська, Копанківська гімназії, Боднарівський, Пійлівський, Тужилівський ліцеї. А також заклади загальної середньої освіти, які отримують тепло від котелень КП «Калуська енергетична компанія»: Калуський ліцей №З, Калуська гімназія №9, початкова школа №11 і Калуський ліцей імені Дмитра Бахматюка, Центр художньої творчості дітей, юнацтва та молоді.
Також із 20 жовтня призупиняється освітній процес у закладах дошкільної освіти: «Барвінок», «Чебурашка», «Льонок», «Сонечко», «Малятко» (вони опалюються газом) та «Струмочок», «Журавлик», «Золотий ключик» (опалення від котелень КП «Калуська енергетична Компанія»)
У рішенні прописали можливість за потреби відвідування дітьми інших дитячих садочків.
Крім того, з 20 жовтня припинять освітній процес у Калуській музичній школі і Голинській школі мистецтв, а в разі похолодання — заняття у ДЮСШ «Сокіл».
Комісія доручила Калуській ТЕЦ і Калуській енергетичній компанії вжити невідкладних заходів для подачі теплоносія на місто.
Однак поки що рішення є половинчастим: у школах і дитячих садочках, які опалюються від ТЕЦ, так само холодно, однак їх на дистанційне навчання переводити не рекомендують, а дитячі садки — не закривають. Хоча тепло від ТЕЦ під питанням, адже з’ясувалося, що підприємство не має вугілля і коштів для його закупівлі. Міська влада сподівається, що найближчим часом питання буде вирішене.
Шукайте деталі в групі Facebook