facebook

Сто тисяч гривень безповоротної допомоги: українські сім’ї отримають гроші від держави

Стало відомо, як держава має намір допомагати малозабезпеченим сім’ям у 2022 році. Їм буде надана фінансова допомога в розмірі до 100 тисяч гривень. Допомогу нададуть тим сім’ям, які мають намір відкрити власну справу.Про це розповіла голова Мінсоцполітики Марина Лазебна, виступаючи на V Українському жіночому конгресі.

Якщо коротко викласти думку глави Мінсоцполітики, то держава змінює філософію допомоги малозабезпеченим сім’ям. Якщо до цього часу їм виділялися різні види соціальної допомоги “на проїдання”, то тепер держава хоче допомогти їм відкрити власний бізнес, що буде, як мінімум, годувати їхню сім’ю. А в кращому випадку- дасть заробити на прожиток ще кільком найманим працівникам. Іншими словами, держава хоче дати таким сім’ям ту саму вудку, якою вони самі зможуть зловити “рибу”.

“Ми з 1 січня наступного року будемо вводити програму для підтримки малозабезпечених – це соціальне підприємництво. Тобто ми будемо оплачувати рахунки на придбання обладнання, матеріалів для заснування власного бізнесу”, – розповіла Марина Лазебна.

За словами міністра, ця програма вже пройшла обкатку у трьох пілотних областях – Львівській, Харківській та Полтавській. Програма дуже непогано себе зарекомендувала. Тому було вирішено поширити її на всю Україну.

У чому суть цієї програми?
Малозабезпеченим сім’ям держава надаватиме фінансову допомогу на придбання обладнання і матеріалів для відкриття власного бізнесу. Розмір допомоги – до 15 мінімальних зарплат. На початок 2022 року ця допомога становитиме 97,5 або майже 100 тисяч гривень.

Повертати ці гроші можна через податкові платежі до бюджету. Тобто, сума боргу перед державою буде відшкодовуватися майже невідчутно для сім’ї і буде зменшуватися з кожним місяцем.

А деяким сім’ям взагалі не доведеться відшкодовувати нічого. Якщо вони візьмуть на роботу ще двох безробітних від центру зайнятості, то весь борг буде вважатися виплаченим.

Читайте також:  Маленьких дітей замкнули в будинку, де сталася пожежа: на Вінниччині живцем згоріла 2-річна дівчинка, її 6-річна сестра - в реанімації

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.