facebook

“Біда насувається заразною хмарою, вірус навчився заражати найздоровіших”: медики про штам “Омікрон”

В Україні продовжує поширюватися штам “Омікрон”, вірус характерний своєю надзвичайною заразністю і все ще таємничими симптомами. Медики готові повідомити, коли населення нашої держави стане жертвою тотального розповсюдження нового підступного штаму.Як інформує “Ukrinform”, про це зробили заяву у Національній академії наук України.

Такий висновок випливає з прогнозу розвитку епідемії COVID-19 в Україні на 12 – 25 січня, підготовленого Робочою групою з математичного моделювання проблем, пов’язаних з епідемією коронавірусу SARS-CoV-2.

“Динаміка кількості нових виявлень та позитивних ПЛР-тестів дозволяє зробити висновок, що в Україні починається чергова хвиля захворюваності. Кількість позитивних тестів зросла майже на 40% відносно мінімуму останніх чисел грудня, також збільшуються обсяги тестування та позитивність тестів”, – ідеться в повідомленні.

Україна загалом слідує тенденціям країн Східної Європи з невеликою затримкою в часі. Та оскільки початок нової хвилі припав на святковий період, що традиційно призводить до аномалій в даних, то зараз важко спрогнозувати швидкість поширення епідемії.

Згідно з даними про заразність штаму Омікрон та епідемічними тенденціями низки країн, можна очікувати стрімкішого, ніж будь-коли раніше, зростання епідемічних показників. На динаміку захворюваності, зокрема, може вплинути й відкриття шкіл після канікул.

Читайте також:  "Через хворобу почалися ураження очей, біль і виділення завдають страждань": медики про штам "Омікрон"

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.